آثار تحریم‌ها بر سلامت مردم ملموس است

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: علی رغم ادعاهای بشردوستانه آمریکایی ها هدف تحریم ها زندگی مردم ایران بوده و آثار آن در بخش سلامت و بهداشت مردم کاملا ملموس است.
ایسنا- احمد علیرضابیگی با اشاره به تاثیر تحریم های آمریکا بر سلامت مردم ایران، بیان کرد: واقعیت این است که تحریم های ظالمانه آمریکایی زندگی و سلامت مردم ایران را هدف قرار داده است. علی رغم ادعاهای بشردوستانه ای که آمریکایی ها دارند و مدعی هستند که هدف تحریم ها صرفا فعالیت دولت جمهوری اسلامی ایران است اما فشار تحریم ها بر مردم بوده است.
وی در ادامه اظهار کرد: تحریم های آمریکایی در حوزه مواد غذایی و دارو مستقیما مردم ایران را هدف قرار داده است. اما ما با تکیه بر فناوری های نوین و ظرفیت های داخلی توانستیم این فشار را بر زندگی مردم کاهش دهیم اما واقعیت این است که فشار زیاد بر مردم ایران از سوی آمریکایی ها غیر قابل انکار بوده و ما امروز شاهد سختی بیماران به ویژه بیماران خاص هستیم.
نماینده مردم تبریز در مجلس تصریح کرد: رفع تحریم های ظالمانه به دست آمریکایی ها است اما خنثی سازی تحریم ها به اهتمام ما باز می گردد. تحریم های حوزه دارویی و مواد غذایی نشان می دهد که چقدر آمریکایی ها پایبند موازین انسانی و بشر دوستانه هستند.
علیرضابیگی در ادامه تاکید کرد: با ادامه این روند قطعا تاریخ در خصوص رفتار غربی ها به ویژه در ارتباط با اعمال تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران، قضاوت خوبی نخواهد داشت و این سیاست های خصمانه علیه مردم ایران فراموش نخواهد شد.

همچنین ببینید

«راه آهن سراسری ایران» ثبت جهانی شد

«راه آهن سراسری ایران» در چهل و چهارمین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو به عنوان …