حضور دانش آموزان در مدارس اختیاری است

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان‌شرقی جزئیات بازگشایی مدارس در آذربایجان‌شرقی را اعلام کرد و گفت: شهرهای زرد و آبی مشمول تصمیم ستاد مقابله با کرونا است.
تسنیم- جعفر پاشایی با اشاره به اینکه در شهرهای آبی و زرد، عوامل اجرایی و معلمان در مدارس حضور می‌یابند، اظهار داشت: حضور دانش آموزان صرفاً برای رفع اشکال و پرسش و پاسخ درسی با معلم است و این حضور کاملاً اختیاری است.
وی لزوم برقراری ارتباط چهره به چهره دانش آموزان اول و دوم ابتدایی را یادآور شد و گفت: حضور این دانش آموزان هم جهت ارتباط با معلم بوده و اجبار برای حضور هیچ یک از دانش آموزان مقاطع تحصیلی مطرح نشده است و بازگشایی‌ها صرفاً در مناطق زرد و آبی بوده و در مناطق قرمز و نارنجی مدارس همچنان تعطیل خواهند بود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان‌شرقی، افزود: این تصمیم توسط ستاد مقابله با کرونا ابلاغ شده که رشد و ارتقای تحصیلی دانش آموزان اول و دوم ابتدایی که در موقعیت تحصیلی حساسی قرار دارند، هدف این تصمیم بوده است.
پاشایی با بیان اینکه بازگشایی مدارس برای حضور اختیاری دانش آموزان تقریبا تمام استان را که زرد و آبی است، شامل می‌شود، خاطر نشان کرد: هم مدارس دولتی و هم مدارس غیر دولتی از این دستورالعمل پیروی خواهند کرد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان‌شرقی تأکید کرد: سامانه شاد همچنان برای دانش آموزان و معلمان به عنوان بستر آموزشی فعال است و با وجود حضور معلمان در مدارس، آموزش شاد تداوم خواهد داشت.

همچنین ببینید

تاکید بر بازنگری سند تدبیر توسعه آذربایجان شرقی

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر بازنگری در سند تدبیر توسعه استان گفت: رویکرد جدید …