آذربایجان‌شرقی در مسیر پیشرفت

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: روند بیماری رو کرونا در استان رو به کاهش است اما اگر عادی انگاری شود، بیماری ریشه کن نمی‌شود.
تسنیم- محمدرضا پورمحمدی با بیان اینکه پیشرفت‌های اقتصادی و صنعتی استان در مسیر توسعه است، اظهار داشت: خوشبختانه با همدلی و همراهی دولت و بخش خصوصی، شاخص‌های توسعه همگی رو به رشد هستند.
استاندار آذربایجان‌شرقی دستور رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت برای جمع‌بندی مشکلات استان را یادآور شد و افزود: راه اندازی خط تولید خودروی جدید در استان، توسط خودروسازانی که امکان تولید یک پلتفرم جدید را دارند در دست پیگیری است.
وی توسعه معادن و صنایع پایین دستی و ایجاد زنجیره ارزش افزوده مس و نفلین سینیت را از جمله اولویت‌های جدی استان عنوان کرد و ابراز داشت: توسعه ارتباطات منطقه ای و تقویت صادرات هم جزو اولویت‌هاست که در این راستا تفویض اختیارات لازم به استان برای گسترش همکاری ها صورت گرفته است.
پورمحمدی با اشاره به اینکه سه پروژه مهم خودرو، مس و نفلین سینیت داریم که اگر به سرانجام برسانیم، با اطمینان خاطر به دولت بعدی تحویل می‌دهیم، گفت: تمرکز مدیران استان بر ایجاد زنجیره ارزش افزوده و اشتغال قابل توجه در این حوزه است و دستاوردهای بزرگی را در این حوزه دنبال می‌کنیم.

همچنین ببینید

«راه آهن سراسری ایران» ثبت جهانی شد

«راه آهن سراسری ایران» در چهل و چهارمین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو به عنوان …