اجرای مصوبات ستاد تسهیل الزامی است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان‌شرقی ضمن تاکید بر ارزیابی دستگاه‌ها در میزان همکاری با ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، گفت: در سال جاری ۴۲ درصد مصوبات ستاد تسهیل اجرایی شده است.
ایرنا- علی جهانگیری در جلسه کارگروه تسهیل استان، با بیان اینکه اجرای مصوبات ستاد تسهیل الزامی است، گفت: بنا به اهمیت رفع موانع پیش روی صنایع استان و بنگاه های اقتصادی در سال جهش تولید همت عمومی دستگاه‌های متولی و مسئولین استانی در راستای تسهیل گری شرایط تولید و تداوم تولید است.
وی اظهار کرد: از طریق احصای مشکلات و دلایل عدم اجرای برخی مصوبات پیش‌بینی‌های لازم در خصوص عملیاتی شدن مصوبات و هماهنگی و هم افزایی هرچه بیشتر تمامی بخش‌های مرتبط در این حوزه باجدیت دنبال خواهد شد.
جهانگیری اظهار داشت: مطابق بخشنامه های ابلاغی مطالبات و مسائل واحدهای صنعتی در کمیته‌های تخصصی بررسی می‌شود و گروه‌های کارشناسی به صورت روزانه و مستمر در جهت حل چالش ها و موانع تولید حرکت می‌کنند.
وی بر تشکیل کمیته‌های تخصصی اعم از کمیته‌های امور بانکی، تامین اجتماعی و امور مالیاتی تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه مشکلات مبتلابه اکثر واحدهای صنعتی در این سه حوزه می‌باشد، مسائل واحدهای تولیدی با حضور کارشناسان و مشاوران حوزه های یاد شده بررسی و تصمیم‌گیری خواهد شد.
جهانگیری ادامه داد: بقیه موارد حسب موضوع در قالب کمیته‌های فرابخشی به ویژه در حوزه های امور خدماتی نظیر برق، آب، گاز و زمین و سایر موارد بررسی خواهد شد و از ظرفیت کارشناسان بهره مند خواهیم شد.
در این جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مسائل و مشکلات ۱۰ واحد صنعتی و کشاورزی مرکز استان و شهرستان ها در زمینه های مختلف بویژه در امور بانکی بررسی و تصمیم گیری شد.
بر اساس مصوبه اردیبهشت سال ۱۳۹۴ دولت به منظور بررسی و تبادل نظر و هماهنگی برای حل و فصل مشکلات و موانع فراروی واحدهای تولیدی، “کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید” در همه استان‌های کشور و با عضویت استاندار (رئیس)، رئیس واحد استانی وزارت صنعت، معدن و تجارت (دبیر)، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، رئیس واحد استانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس واحد استانی وزارت جهادکشاورزی، مدیر کل امور مالیاتی استان، مدیر کل سازمان تأمین اجتماعی استان، مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان و رئیس‌ خانه‌ صنعت، معدن و تجارت استان تشکیل می‌شود.

همچنین ببینید

پیروزی درخشان شما برای ملت ایران بسیار شیرین است

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی از تیم ملی والیبال کشورمان که در بیست و …