جمهوری اسلامی متکی بر اراده مردم است

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه دشمنان همواره در صدد ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی هستند گفت: ملت ایران بیش از ۴۰ سال در مقابل مکر و حیله‌های دشمنان ایستادگی و از دستاوردهای انقلاب اسلامی صیانت کرده است.
فارس- محمدرضا پورمحمدی در نخستین کنگره ملی لشکر فرشتگان تاریخ‌ساز ویژه گرامی‌داشت ۱۷ هزار شهید، جانباز و آزاده زن کشور، اظهار داشت: سربلندی ایران اسلامی در تمامی عرصه‌ها را مدیون خون شهدا و فداکاری‌های خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران هستیم.
وی با بیان اینکه ملت ایران آزاده زیستن را به وابسته بودن ترجیح دادند، گفت: زنان و مردان ایران اسلامی در تمام عرصه‌های انقلاب پابه‌پای هم برای دفاع از آرمان‌های نظام و انقلاب ایستادگی و مقاومت کردند.
استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: کشتی انقلاب اسلامی در اوضاع پرتلاطم دنیا با سکان‌داری مقام معظم رهبری هر روز با موفقیت بیشتر و موثرتر از قبل جلو می‌رود.
پورمحمدی اظهار داشت: بر خلاف تمام انقلاب‌ها که قیام و خیزش یک طبقه بر ضد طبقه دیگر بوده، انقلاب اسلامی ایران تنها انقلابی است که تمام توده‌های مردم همه‌باهم با رهبری امام خمینی (ره) بر ضد یک نظام دیکتاتوری ۲۵۰۰ ساله قیام کردند.
وی اضافه کرد: رژیمی که ژاندارم آمریکا در منطقه بود به برکت رهبری داهیانه امام خمینی (ره) و ایمان قوی مردم به رهبر کبیر انقلاب ساقط شد.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه شعار انقلاب اسلامی، استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بود، گفت: این استقلال خوشایند نظام امپریالیستی نبود و از همان ابتدا توطئه‌ها برای ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی شروع شد.
پورمحمدی گفت: جمهوری اسلامی یعنی نظامی که متکی بر رأی و اراده مردم و بر مبنای احکام دین اسلام است که نظیر آن در دنیا سابقه نداشته است؛ از این رو مخالفت استکبار جهانی با انقلاب اسلامی تمام‌شدنی نیست.
استاندار آذربایجان شرقی گفت: ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس، مقاومت را آموختند و اکنون با وجود تحریم‌ها و جنگ اقتصادی، با افتخار ایستاده‌اند.
وی اظهار داشت: دهه فجر فرصت مناسبی است تا به نسل‌های سوم و چهارم انقلاب بگوییم که این انقلاب با چه سختی‌هایی به دست آمده و چه فداکاری‌هایی برای تداوم آن انجام شده است.
پورمحمدی با اشاره به اینکه هر روز در استان ده‌ها طرح و پروژه افتتاح می‌شود، گفت: در دهه فجر امسال ۳ هزار و ۶۹۵ طرح در استان افتتاح شده است.
وی ادامه داد: فشارها و تحریم‌های ظالمانه بر ملت ما اثر نگذاشته و دستاوردهای دولت و نظام نشان‌گر آن است که ملت ما با وجود فشارها و مشکلات، خودکفاتر از قبل شده است.

همچنین ببینید

پیروزی درخشان شما برای ملت ایران بسیار شیرین است

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی از تیم ملی والیبال کشورمان که در بیست و …