انقلاب اسلامی در دهه پنجم عمر خود توفنده‌تر گام برمی‌دارد

نماینده مردم تبریز، آذشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: انقلاب اسلامی شجره طیبه‌ای است که ریشه‌های آن در ۴۲ سال گذشته ثابت و شاخ و برگ آن در همه جا گسترده شده است و این انقلاب در دهه پنجم عمر خود توفنده‌تر از گذشته گام دوم خود را برمی‌دارد.
ایرنا- حجت الاسلام والمسلمین سید محمدرضا میرتاج الدینی، در سخنرانی مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن افزود: انقلاب اسلامی معجزه قرن است و هم اکنون به درختی تنومند تبدیل شده است و آنانکه خیال می کردند ۴۰ سالگی انقلاب را ایران نخواهد دید خیال باف بودند چراکه آنها خود رفتند اما انقلاب اسلامی مانده است و راه خودش ادامه می دهد.
وی تاکید کرد: مردم ایران طی ۴۲ سال گذشته انقلاب خود را تنها نگذاشته اند، در زیر بمباران ها و هشت سال جنگ تحمیلی، باران، برف و سرما و امروز هم در شرایط کرونایی ملت بزرگ ایران بازهم به یاد شهیدانشان و خاطره انقلابشان آمدند تا بگویند ما انقلابی هستیم و خواهیم ماند و این مسیر را تا ظهور حضرت مهدی ادامه خواهیم داد.
نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس شورای با بیان اینکه منشور گام دوم انقلاب نقشه راه حکیمانه ای است که مقام معظم رهبری مسیر را در آن برای آینده ترسیم کرده اند، یادآورشد: خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی اهداف بلند انقلاب ماست که در گام دوم انقلاب به طرف آن حرکت می کنیم.
وی تصریح کرد: منشور گام دوم انقلاب مهمترین منشور و نسخه راه انقلابی هاست و به همه توصیه می کنیم منشور گام دوم انقلاب را مطالعه کنند، آن که لازم است رهبری نسبت به گذشته، حال و آینده بیان داشته است.
حجت الاسلام والمسلمین میرتاج الدینی خطاب به نامزدهای ریاست جمهوری آینده در کشور گفت: انتظار ما این است که نامزدها برنامه خود را برخاسته از منشور گام دوم انقلاب بنویسند و به مردم ارایه کنند که چگونه می خواهند اولین دولت را در گام دوم انقلاب به اهداف و آرمان‌های زمین مانده انقلاب برسانند.
وی تاکید کرد: نامزدهای ریاست جمهوری راهکارها و برنامه های عملیاتی خود را برای عینت بخشی به گام دوم انقلاب بیان کنند و مردم این انتظار را از دولت آینده دارند.
نماینده مردم تبرز با اشاره به لزوم داوری درست و قضاوت منصفانه درباره انقلاب اسلامی گفت: همه واقعیت ها را باید ببینیم هرچند کاستی ها و مشکلاتی داریم اما هر کس نگاه محدود و جزئی داشته باشد قضاوت منصفانه در باره انقلاب نخواهد داشت.
حجت الاسلام والمسلمین میرتاجدینی افزود: باید همه شرایط و واقعیت ها را دید همانطوری‌که میان آنچه هستیم و باید باشیم فاصله هست، میان آنچه بودیم و هستیم نیز فاصله بسیار است و اگر این را منکر شویم در حق انقلاب ظلم کرده ایم.
وی خاطرنشان کرد: انقلاب ما در ۴۲ سال گذشته اصالت و شعارهای خود را حفظ کرده و از مسیر اصلی خود، آرمانها و اهداف و اصولی که امام راحل تببین کرده بود و مردم در راه آن شهید داده و فداکاری کرده بودند، منحرف نشده و این در کمتر انقلابی صادق است.
حجت الاسلام والمسلمین میرتاجدینی افزود: نه شرقی، نه غربی بودن از اصول ثابت انقلاب ما است که نه خدشه ای به آن وارد شده و نه کوتاهی شده است و انقلاب اسلامی با استقلال سیاسی خودش که مهترین دستاورد آن است و با مردمسالاری دینی به راه خود ادامه می دهد.

همچنین ببینید

تاکید بر بازنگری سند تدبیر توسعه آذربایجان شرقی

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر بازنگری در سند تدبیر توسعه استان گفت: رویکرد جدید …