دستمزدها باید بر اساس تورم افزایش پیدا کند

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، از در نظر گفتن ۹۰ هزار میلیارد تومان در لایحه بودجه به‌منظور پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی خبر داد.
ایلنا- حجت الاسلام والمسلمین سید محمدرضا میرتاج‌الدینی در خصوص مسئله موضوع دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۰ گفت: مجلس حقوق کارمندان را براساس پیشنهادی که دولت در لایحه بودجه می‌آورد، تصویب می‌کند و از این طریق حقوق کارمندان تعیین می‌شود که امسال هم یک افزایش ۲۵ درصدی را داریم. اما حقوق کارگران در شواری عالی کار با حضور نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت تعیین می‌شود.
وی افزود: با توجه به احکام کلی افزایش دستمزدها باید براساس تورم موجود در آن سال افزایش پیدا کند، اما متاسفانه همیشه کمتر از تورم این افزایش انجام می‌گیرد. به طور مشخص می‌توان گفت حقوق‌ها چه در بخش کارمندان و در بخش کارگران در حد مکفی یا لازم افزایش پیدا نکرده است.
حجت الاسلام والمسلمین میرتاج‌الدینی اظهار داشت: این عدم افزایش متناسب با تورم، بستگی به منابع موجود کشور دارد؛ اگر ما بتوانیم در آمدهای پایدار را در کشور زیاد کنیم به تبع آن خواهیم توانست حقوق کارگران و کارمندان تامین کنیم.
نایب رئیس فراکسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی به پرداخت بدهی های دولت به سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و ابراز داشت: ما در بودجه به دنبال آن هستیم که بخشی از بدهی‌های دولت به سازمان تامین اجتماعی را پرداخت کنیم تا سازمان تامین اجتماعی بتواند متناسب سازی حقوق شاغلین و بازنشستگان را اجرایی کند و حقوق کارگران را نیز افزایش دهد. برای این کار ۹۰ هزار میلیارد تومان در بند”و” تبصره ۲ در نظر داریم تا پرداخت بخشی از دیون دولت به سازمان تامین اجتماعی را تصویب کنیم. در این بند یک رقم ۱۵۰ هزار میلیارد تومان آمده و نظر ما این است که حدود ۹۰ هزار میلیارد به تامین اجتماعی تخصیص پیدا کند.
همچنین نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: افراد شایسته با ورود به عرصه انتخابات شوراها می‌توانند در حل مشکلات مدیریت شهری و شهرداری‌ها گام‌های اساسی بردارند و اعتماد مردم را جلب کنند.
حجت الاسلام والمسلمین میرتاج الدینی به بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات شوراها اشاره کرد و گفت: هیئت نظارت بر انتخابات باید براساس قانون، صلاحیت کاندیداها را بررسی کند.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود: برای احراز صلاحیت کاندیداهای انتخابات شوراها نباید سلایق سیاسی، حزبی و قومیتی لحاظ شود تا هیچ شائبه‌ای بوجود نیاید.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید در بررسی صلاحیت کاندیداها به نحوی عمل شود که حق احدی از این افراد تضییع نشود؛ ضمن اینکه اعضای هیئت نظارت هم به همین شیوه عمل خواهند کرد.
وی اظهار کرد: افرادی که توانایی و شایستگی لازم را دارا هستند می‌توانند پا به عرصه انتخابات بگذارند تا اینکه بتوانند در حل مشکلات مدیریت شهری و شهرداری‌ها گام‌های اساسی بردارند.
حجت الاسلام والمسلمین میرتاج الدینی تصریح کرد: ورود افراد پاکدست به نهاد شوراها باعث خواهد شد که اعتماد مردم به مدیریت شهری جلب شود و البته دیگر شاهد اتفاقات ناخوشایند در شوراها نخواهیم بود./

همچنین ببینید

تاکید بر بازنگری سند تدبیر توسعه آذربایجان شرقی

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر بازنگری در سند تدبیر توسعه استان گفت: رویکرد جدید …