تبریز، مرجع صنعت خودروسازی و قطعه‌سازی کشور است

رئیس انجمن سازندگان ماشین، قطعه و مجموعه های صنعتی خودرو آذربایجان شرقی با اشاره به وجود تکنولوژی تولید بسیار خوب، متخصصان زبده و مهندسان کاربلد در صنایع خودروسازی تبریز، گفت: ما به اراده و سیاست های حمایتی دولت برای جهش تاریخی در صنعت خودروسازی کشور نیاز داریم.
نصر- یونس اکبرپور پایدار، در خصوص لزوم استفاده از ظرفیت های عظیم صنایع خودروسازی در تبریز گفت: تبریز مرجع صنعت خودروسازی و قطعه سازی کشور است و وجود صنایع استراتژیکی زمینه را برای جهش بخش صنعت خودرو در تبریز و کشورمان فراهم می کند.
وی با بیان اینکه امروز بزرگترین مشکل خودروسازان داخلی تامین موتور و گیربکس است، افزود: در حالی که ظرفیت های بسیار بزرگ، منحصربفرد و آماده ای در تبریز فعالند، نباید در تامین موتور و گیربکس خودروهای داخلی با مشکل مواجه باشیم.
پایدار از انعقاد تفاهم نامه مشترک انجمن سازندگان ماشین، قطعه و مجموعه های صنعتی خودرو آذربایجان شرقی با چندین شرکت مرتبط با صنعت خودروسازی تبریز خبر داد و افزود: دولت باید حمایت ویژه ای از شرکت های قطعه ساز و مجموعه ساز در تبریز داشته باشد تا یک بار برای همیشه وابستگی صنعت خودروسازی کشور به شرکت های خارجی قطع شود.
وی به وجود تکنولوژی تولید بسیار خوب، متخصصان زبده و مهندسان کاربلد در صنایع خودروسازی تبریز اشاره کرد و گفت: ما صنایع گرانقدری مانند گروه تراکتورسازی، بلبرینگ سازی، پیستون سازی، گروه ماشین سازی و… در تبریز داریم که باید از ظرفیت های موجود آنها برای پاسخ به نیاز صنایع خودروسازی و پاسخ به نیاز داخل بهره بگیریم.
رئیس انجمن سازندگان ماشین، قطعه و مجموعه های صنعتی خودرو آذربایجان شرقی تاکید کرد: دولت خیلی زود نتیجه حمایت خود از صنایع خودروسازی تبریز را خواهد دید و اولین سود آن برای دولت افزایش درآمد از محل مالیات بر ارزش افزوده و کاهش چشمگیر مصرف سوخت دیزل خواهد بود که افزایش اشتغال، کاهش واردات و مصرف ارز، جهش در صنعت خودروسازی و صنایع مرتبط و… در ادامه آن قرار دارند.
پایدار بر لزوم تقویت واحدهای تحقیق و توسعه صنایع خودروسازی تبریز تاکید کرد و گفت: موفقیت های اخیر گروه تراکتورسازی نمونه بسیار خوبی از توجه به تحقیق و توسعه است، چرا که واحدهای تحقیق و توسعه قلب تپنده صنایع هستند و با فعال کردن این واحدها خیلی زود نتیجه و ثمرات شیرین آن را در رشد و توسعه صنعت قطعه سازی، مجموعه سازی و خودروسازی تبریز و کشور خواهیم دید.

وی تبریز را مرجع صنعت خودروسازی کشور دانست و افزود: این ظرفیت های بزرگ و آماده به کار در تبریز وجود دارند و فعال هستند و ما باید همت کنیم و از این امکانات برای رشد و توسعه داخلی سازی صنعت خودروسازی بهره بگیریم.

همچنین ببینید

تاکید بر بازنگری سند تدبیر توسعه آذربایجان شرقی

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر بازنگری در سند تدبیر توسعه استان گفت: رویکرد جدید …