بودجه مصوب قابل تغییر نیست

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ادعای تغییر اعداد بودجه را غیر قابل قبول دانست و گفت: اعداد جابجا نمی‌شود، چرا که مصوبه قابل تغییر نیست و فقط درج اعداد به صورت جزئی‌تر که کلان آنها به تصویب رسیده در این مرحله یادداشت می‌شود.
تسنیم- حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی با اشاره به اینکه ادعای خضریان مبنی بر تغییر اعداد بودجه پس از تصویب، قابل قبول نیست اظهار داشت: کل تبصره‌ها و جداول مشخص است لذا با مخالفت با این ادعا، متن را امضا نکردم.
وی با بیان اینکه همیشه بعد از تصویب لایحه، کمیسیون تلفیق برای اعداد جزیی جداول و… زمان بیشتری در هیئت رئیسه کمیسیون صرف می‌شود، افزود: امر درج اعداد جزئی بر اساس مصوبات کلان، پیچیده و زمان بر است و می‌توان مصوبات کلان و اعداد جزئی را در مورد این ادعا بررسی کرد.
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، خاطر نشان کرد: اختیارات کمیسیون تلفیق برای جمع بندی نهایی به هیئت رئیسه کمیسیون داده می‌شود، منتهی این بار کمیسیون تلفیق خیلی ضعیف عمل کرد و فرایند آن طولانی شد. معمولاً این فرآیند در هفته اول تمام می‌شود ولی پس از ابلاغ بودجه، کمیسیون تلفیق هنوز برخی مراحل را با سازمان برنامه و بودجه در حال پیگیری بودند.
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه اشکال به ضعف کمیسیون تلفیق و هیئت رئیسه آن به دلیل تأخیر در ارسال، وارد است ابراز داشت: اعداد جابه‌جا نمی‌شود، چرا که مصوبه قابل تغییر نیست و فقط درج اعداد به صورت جزئی‌تر که کلان آنها به تصویب رسیده در این مرحله یادداشت می‌شود.
وی در پاسخ به این سؤال که زمزمه‌هایی از سوی دولت برای تعویق انتخابات مطرح می‌شود، چه اهدافی دارد؟ گفت: من تعویق زمان برگزاری انتخابات را جدی نمی‌دانم و هیچگاه به تعویق انتخابات فکر نمی‌کنیم چراکه در سخت‌ترین شرایط دفاع مقدس در زیر بمباران دشمن، انتخابات را برگزار کردیم، در شرایط کرونایی هم شیوه‌های مختلف کنترلی و فاصله گذاری مشخص است و می‌توان انتخابات را برگزار کرد.
حجت الاسلام والمسلمین میرتاج‌الدینی با تاکید بر اینکه پروتکل‌های برگزاری انتخابات مشخص شده است، افزود: هر امری که می‌تواند به کنترل اپیدمی کرونا در برگزاری انتخابات کمک کند، می‌شود اجرا کرد؛ مثلاً عدم استاده از استامپ یکی از این امور است.
وی ادامه داد: برای برگزاری الکترونیکی انتخابات ریاست جمهوری هم پیشنهاداتی ارائه کرده بودیم اما فقط در برخی کلانشهرها انتخابات الکترونیکی شوراها اجرایی می‌شود.

همچنین ببینید

پیروزی درخشان شما برای ملت ایران بسیار شیرین است

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی از تیم ملی والیبال کشورمان که در بیست و …