پایداری واحدهای تولیدی مرهون تلاش‌ کارگران است

“میدان” و “دیپلماسی” دو بال امنیت ملی محسوب می‌شوند
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی گفت: پایداری و تحرک واحدهای تولیدی با هدایت کارفرمایان، مرهون تلاش‌های کارگران است.
فارس- حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد علی آل‌هاشم در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت هفته کارگر و نمایندگان تشکل‌های کارگری استان اظهار داشت: نقش کارگران و جوانان در عرصه‌های مختلف و حفاظت از کیان نظام اسلامی در عرصه‌های کار و تلاش، علمی، ورزشی و هسته‌ای بی‌بدیل است.
وی، توجه به رعایت حقوق کارگران را یکی از مسئله‌های مهم و ضروری در جامعه دانست و گفت: مسئله حقوق یکی از موضوعات مهم در تامین زیرساخت‌های نظام اجتماعی است و باید اصول و قواعد آن همواره مورد توجه جدی قرار گیرد.
امام جمعه تبریز ادامه داد: دین اسلام به دلیل اینکه یک نظام و برنامه الهی در زندگی انسان تنظیم کرده است اهمیت فراوانی به حل مشکلات کارگر و ارزش فراوانی برای کار قائل شده است.
نماینده ولی فقیه در استان به اهمیت ارتباط بین کارگر و کارفرما اشاره کرد و افزود: کارگر و کارفرما دو عضو یک جامعه و شریک در روند تولید به حساب می‌آیند و ارتباط بین این دو بر اصل برادری و تعاون استوار است.
حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم با اشاره به اینکه راه و روش و سلوک و شخصیت سردار شهید قاسم سلیمانی همواره در جامعه و در بین جوانان باید به یک الگوی همیشگی تبدیل شود، خاطرنشان کرد: حاج قاسم با تمام وجود برای صیانت از اسلام و مبانی دینی و اعتقادی جان خود را تقدیم اسلام کرد و باید مکتب حاج قاسم در کل دنیا نهادینه شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی هم در این دیدار یکی از مولفه‌های پشتیبانی از تولید را صیانت از سرمایه‌های انسانی و رشد فضای امید برای نخبگان صنعتی و تولیدی دانست.
حسین فتحی یادآور شد: با همت و تلاش جمعی کارگران و کارفرمایان با وجود محدودیت‌ها کمترین میزان تعدیل نیروی کار و بیشترین میزان اشتغال را در سال ۹۹ در استان داشتیم.
همچنین به گزارش فارس، نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: نباید به دوگانه‌های کاذب “معیشت و مقاومت” و مذاکره و عدم مذاکره” دامن زد. زیرا هدف اصلی طراحان سناریوی انتشار فایل صوتی برجسته‌سازی همین دوگانه‌هاست.
حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم اظهار داشت: شهید بزرگ و سردار بی‌بدیل مقاومت، حاج قاسم عزیز، نماد جاودانه “مرد میدان” است که خود به تنهایی سرمایه بی‌نظیر اجتماعی برای ایران و محور مقاومت محسوب می‌شود.
وی افزود: جهاد گمنامانه و مقتدرانه او تهدیدهای بسیاری را از سر ایران و منطقه و حتی جهان دور کرد و تدابیر کم‌نظیر او علاوه بر معرفی او به‌عنوان یک ابَر فرمانده، از وی یک دیپلمات کارکشته و بی‌نظیر ساخت که شگفتی سیاستمداران برجسته جهان را برانگیخت.
حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم گفت: از وزیر خارجه به عنوان دیده‌بان حفاظت از منافع ملی و امنیت ملی در عرصه دیپلماسی ضمن تشکر از تلاش‌های‌شان در چند سال اخیر توقع می‌رود با هوشمندی و کیاست بیشتر با مسائل مواجه شود. زیرا در همه دنیا “میدان” و “دیپلماسی” دو بال امنیت ملی هر کشور محسوب می شوند.
وی تصریح کرد: موضع‌گیری‌های اعلامی، نباید به دوگانه‌های کاذب “معیشت و مقاومت ” و مذاکره و عدم مذاکره” دامن بزند. زیرا هدف اصلی طراحان سناریوی انتشار فایل صوتی برجسته‌سازی همین دوگانه‌هاست.
امام جمعه تبریز گفت: در حالی که کشور عزیزمان ایران در سخت‌ترین شرایط اقتصادی است و مردم صبور ایران شرایط دشوار معیشتی را می‌گذرانند که بخش عمده‌ای از آن حاصل تحریم‌های ظالمانه و البته بی‌تدبیری هاست؛ انتشار یک فایل محرمانه نشانیِ انحرافی برای انحراف افکار عمومی از توجه به معضلات اصلی مملکت و دامن زدن به مسائل فرعی است.
وی تصریح کرد: رئیس جمهور مطلوب؛ مومن، جهادگر و انقلابی، معتدل در اقتصاد و تبلیغات انتخاباتی، امیدوار به آینده، دشمن‌شناس، مقاوم و استکبارستیز، تخصص و کاردان، با تقوا و پاک دست، صادق، متوکل به‌ خدا، معتقد به اقتصاد مقاومتی، عدالت‌خواه، قوی و توانمند، امانت‌دار، مردمی و طرفدار محرومان، ولایتمدار، حامی مظلومان و مستضعفان عالم، دلسوز دین و مستضعفین، ترجیح‌دهنده منافع عمومی، منصف، جوان انقلابی و جوان‌گرا، خدا ترس و اهل استقامت، دغدغه‌مند امور معنوی و فرهنگی است.
امام جمعه تبریز یادآور شد: حضور گسترده مردم فلسطین که عمده آنها نوجوان و جوان بودند، صهیونیست‌ها و حامیان آنها را به‌ شدت نگران کرده است و همه درباره شروع یک انتفاضه جدید در سرزمین‌هاى اشغالى هشدار داده‌اند، انتفاضه‌اى که به نظر مى‌رسد که هم‌اکنون نیز آغاز شده است.
حجت‌الاسلام المسلمین آل‌هاشم به لیالی قدر اشاره کرد و اظهار داشت: مومنین با ادعیه و مناجات و شب زنده‌داری لیالی قدر را قدر بدانند و با تامل و تفکر به حسابرسی اعمال خود برسند و با توبه و تضرع به درگاه الهی مشمول عفو و رحمت خداوند متعال قرار بگیرند.
وی متذکر شد: یکی از فضیلت‌های ماه مبارک رمضان که معنویت این ایام را بیشتر می‌کند، وجود لیالی مبارک قدر است.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: امروزه درست است که سرمایه‌گذاران برای توسعه اقتصاد کشور زحمت می‌کشند و نقش آنها ستودنی است، اما کسی که به این سرمایه‌گذاری بها و به تولید رونق می‌دهد کارگران هستند.
وی افزود: معلم در آموزش و پرورش رکن اصلی در توسعه اجتماعی و فرهنگی قلمداد می‌شود و به‌ منزله قدرتمندترین ابزار شکل‌دهی آینده محسوب می‌شود.
حجت‌الاسلام المسلمین آل‌هاشم اضافه کرد: مطبوعات و رسانه‌ها می توانند در راستای عملی کردن بیانیه گام دوم انقلاب و امیدبخشی به جامعه قدم‌های بسیاری بردارند.

همچنین ببینید

پیروزی درخشان شما برای ملت ایران بسیار شیرین است

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی از تیم ملی والیبال کشورمان که در بیست و …