نگرانی شدید صهیونیست ها از تداوم مقاومت

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: موشک های مقاومت خواب را از سر صهیونیست ها پرانده و آتش اختلافات بیشتر شده است.
ایسنا- حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در تجمع مردم تبریز در اعتراض به جنایات رژیم غاصب صهیونیستی در مقابل بیت امام جمعه تبریز اظهار کرد: در محله شیخ جراح در نزدیکی مسجد الاقصی رژیم غاصب صهیونیستی از چهار خانواده بزرگ فلسطینی خواست تا خانه های خود که متعلق به آبا و اجداد فلسطینیان بود، خارج شوند.
وی ادامه داد: این خانواده فلسطینی در سال ۱۹۴۸ زمین خانه خود را از اردن خریده بودند و دولت اردن هم با ارائه‌ سند مالکیت، از خانواده فلسطینی حمایت کرد اما دادگاه اسرائیلی حق فلسطینیان را نادیده گرفت و موجب بالا گرفتن اعتراضات در این محله شد.
امام جمعه تبریز با بیان اینکه تنها نظامیان صهیونیستی در این درگیری ها حضور نداشتند، افزود: شهرک نشینان تندرو صهیونیستی نیز آماده‌ خشونت بودند اما فلسطینیان با وجود دستگیری و کشته شدن حاضر به ترک خانه های خود نشدند و آتش اختلافات بالا گرفت.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم تاکید کرد: زیاده خواهی های اسرائیل به یک جنگ خونین تبدیل شده است که پایانش مشخص نیست و اکنون نوار غزه بعنوان قلب تپنده این روزهای فلسطین آماج حملات هوایی و جنایات رژیم صهیونیستی قرار گرفته است.
وی با انتقاد از سکوت مجامع بین المللی و مدعیان حقوق بشر در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی گفت: کسانی که ادعای حقوق بشر دارند و همواره خود را مدعیان آزادی می‌دانند، چرا لال شده اند و هیچ حرفی نمی‌زنند؟! چرا سازمان های بین‌المللی و دولت های منطقه هیچ تحرکی ندارند و گویی به خواب رفته اند؟
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب فرموده اند که جمهوری اسلامی ایران به همه گروه هایی که علیه رژیم صهیونیستی انگیزه مقابله دارند، کمک خواهد کرد و یکی از مهمترین دستاوردهای جنگ اخیر فراتر رفتن رویارویی با صهیونیست‌ها از غزه به همه‌ شهرهای فلسطین است.
وی ادامه داد: این‌ روزها شاهد هستیم که در ورودی رود اردن شاخه های نظامی فلسطین دوباره فعال شده است که قبلا توسط یاسر عرفات به خاطر خط سازش تعطیل شده بود و امیدواریم در آینده نه تنها در باریکه غزه بلکه در کل فلسطین صدای موشک های مقاومت را بشنویم؛ موشک هایی که خواب را از سر اشغالگران پرانده است.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با گرامیداشت یاد و نام سردار شهید قاسم سلیمانی متذکر شد: کمان و سنگ هایی که اکنون به موشک های نقطه زن تبدیل شده، نتیجه تلاش ها و رشادت های سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی است و خود آمریکایی‌ها و سران رژیم صهیونیستی نیز این موضوع را می‌دانند.
وی اضافه کرد: رژیم صهیونیستی سعی داشت به جهان این باور را القا کند که فقط جمهوری اسلامی است که با موجودیت این رژیم مشکل دارد و حتی صدای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی از کشورهای خلیج فارس به کشور های غرب رسیده بود که حساسیت مسلمانان جهان نسبت به قبله نخست اسلام و حرم شریف قدس به حکام کشورهای منطقه فهماند که مسلمانان جهان به سادگی از خیانت به آرمان قدس رد نخواهند شد.
وی افزود: کشورهایی که با جلاد دست دوستی داده اند و از پشت به اسلام خنجر زدند، امروز باید پاسخگوی خون ریخته شده کودکان و فریاد مادران و پدران فلسطینی باشند که جز خدا پناهی ندارند.
امام جمعه تبریز خطاب به دولت آذربایجان نیز گفت. انتظار داریم جمهوری آذربایجان بعنوان بخشی از پیکره‌ عالم اسلام که در ماه‌های اخیر بازگشت اراضی اشغال شده‌ خود را جشن گرفت، مانع بلند شدن صدای مسلمانان آذربایجانی نشود.

همچنین ببینید

«راه آهن سراسری ایران» ثبت جهانی شد

«راه آهن سراسری ایران» در چهل و چهارمین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو به عنوان …