حمایت از کشاورزان در اولویت برنامه‌های دولت باشد

مراسم اختتامیه بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی تخصصی ادوات و ماشین آلات کشاورزی، نهاده‌ها و تجهیزات آبیاری ‌و نوزدهمین نمایشگاه تخصصی صنعت دام و طیور، آبزیان و صنایع وابسته در تبریز با حضور نماینده مردم تبریز، آذرشهر واسکو در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی- حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدرضا میرتاج الدینی با بیان اینکه حمایت از تولید کشاورزان باید به صورت همه جانبه باشد گفت: هم کود و هم نهاده های دامی مورد نیاز کشاورزان و دامداران باید تامین و مدیریت لازم برای بازار و اعمال سیاست های حمایتی در پشتیبانی از محصولات کشاورزی انجام شود.
وی، شعار سال درباره تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها را یادآور شد و گفت: اهتمام به امر تولید و رفع موانع آن از مطالبات مقام معظم رهبری و شعار سال است که باید جزو اولویت‌های دولت آینده باشد. در کنار جهش تولید، یافتن بازارهای صادراتی و تسهیل صادرات برای فروش کالاهای تولید شده نیز اهمیت ویژه دارد به ویژه بازارهای کشورهای همسایه باید در اولویت دولت باشد.
حجت‌الاسلام والمسلمین میرتاج‌الدینی به برخی کمبودها در حوزه نهاده‌های دامی و مواد اولیه تولید برخی کالاها در کشور اشاره و تسهیل واردات کالاهای اساسی را از دیگر اولویت‌های دولت ارزیابی کرد و گفت: به طور مثال در حوزه تامین نهاده‌های دامی الان چالش داریم و اگر حل نشود، در مراحل بعدی با مشکل تامین پروتئین مردم مواجه خواهیم شد.
وی تاکید کرد: گاهی تولید محصولات کشاورزی بیش از نیاز داخلی است و تولیدات در دست کشاورزان زحمتکش باقی می ماند بنابراین دولت باید خرید تضمینی و حمایت از کشاورزان را در برنامه خود قرار دهد.
گفتنی است در پایان این بازدید و در قالب مراسم اختتامیه نمایشگاه با حضور نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از چهار غرفه برتر نمایشگاه تجلیل بعمل آمد.

همچنین ببینید

پیروزی درخشان شما برای ملت ایران بسیار شیرین است

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی از تیم ملی والیبال کشورمان که در بیست و …