تکمیل طرح‌های صنعتی با جدیت دنبال می شود

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه برنامه های عملیاتی یک هزار و ۴۷۰ طرح صنعتی در دست اجرا است، گفت: تکمیل این طرح ها با پیشرفت فیزیکی پنج تا ۹۰ درصد در استان با جدیت دنبال می شود.
ایرنا- نادر اصغرپور اظهار کرد: پیش بینی می شود با تکمیل این میزان از طرح‌های در دست اجرا، زمینه اشتغال ۳۹ هزار نفر در استان فراهم شود و شاهد افزایش واحدهای صنعتی، تولیدی و افزایش میزان اشتغال باشیم.
وی با تأکید بر اهمیت حمایت از سرمایه گذاری در صنایع پیشران آذربایجان‌شرقی، یادآوری کرد: میزان سرمایه گذاری یک هزار و ۴۷۰ طرح در دست اجرای آذربایجان‌شرقی، افزون بر ۱۸۸ هزار میلیارد ریال می باشد و بیشترین تقاضای مجوز و پروانه در بخش های مزیت دار استان بویژه در چهار گروه محصولات غذایی و آشامیدنی، لاستیک و پلاستیک، ساخت ماشین آلات و تجهیزات و همچنین کانی های غیرفلزی در بخش صنایع معدنی است.
اصغرپور با تأکید بر حمایت از تداوم تولید و توسعه واحدهای صنعتی، از فعالیت سه هزار و ۷۶۶ واحد تولیدی و صنعتی با سرمایه گذاری بیش از ۲۲۵ هزار میلیارد ریالی و اشتغال مستقیم ۱۱۷ هزار نفری در استان خبر داد.
معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی در سال «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» بر اساس برنامه های محوری وزارت متبوع در راستای تسهیل و تسریع امور توسعه واحدهای تولیدی و صنعتی پیش می رود، گفت: استان آذربایجان‌شرقی همواره در حوزه صنعت و معدن بالاخص در سال های اخیر در زمینه صدور پروانه های بهره برداری و مجوزهای توسعه ای، حائز رتبه های برتر کشوری بوده است.
وی با اشاره به رتبه های برتر کشوری سازمان صمت استان در حوزه مجوزهای توسعه ای واحدهای صنعتی و همچنین جوازهای تأسیسی، افزود: صدور مجوزهای توسعه برای واحدهای صنعتی، نشانگر پویایی واحدها و علاقمندی سرمایه گذاران به توسعه واحدهای صنعتی است و منجر به افزایش ظرفیت های تولید و ایجاد اشتغال پایدار در استان می شود.
اصغرپور با بیان اینکه آذربایجان‌شرقی دارای ظرفیت های بالایی در بخش معادن و صنایع معدنی بوده و رتبه نخست کشوری در زمینه ذخایر معدنی را دارد، اظهار کرد: کشور ما دارای منابع معدنی و ذخایر معدنی بسیار غنی می باشد و وجود انرژی های ارزان و در دسترس و استفاده از توان منابع انسانی کارآمد و متخصص از مزیت های این بخش می باشد.
وی ادامه داد: آذربایجان‌شرقی به عنوان یک منطقه صنعتی و معدنی در کشور شناخته شده و علاوه بر مزیت های یاد شده، تلاش در راستای کاهش تصدی گری دولت و حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی از مهم ترین مزیت های موجود در استان به عنوان یکی از استان های پیشرو می باشد.
معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی، با تأکید بر اهمیت واگذاری و تفویض امور صنعتگران و تولیدکنندگان به فعالین این بخش به منظور تسهیل و تسریع در پیشبرد امور، گفت: کاهش تصدی گری دولت منجر به تسریع و تسهیل در روند امور می شود و به همین منظور در آذربایجان‌شرقی، فرایند صدور مجوزهای واحد تولیدی یا جواز های تاسیس به جز تایید نهایی به صورت متمرکز به خانه صنعت و معدن استان به عنوان یک نهاد مردمی، غیردولتی و بخش خصوصی که متشکل از مدیران صنعتی می باشد، واگذار شده است.

همچنین ببینید

مشاغل دانش بنیان؛ راهکار حل معضل بیکاری

  معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به این‌که بخش قابل توجهی …