حمایت از تولید، راهکار کنترل تورم است

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: کنترل تورم اولویت مجلس در دوره فعالیت دولت سیزدهم خواهد بود.

صداوسیما- حجت الاسلام والمسلمین سید محمدرضا میرتاج‌الدینی اظهار داشت: نظام بانکی یکی از طرح‌های مهم و تخصصی برای اصلاح قانون بانکداری بدون ربا به شمار می‌رود و کنترل تورم یکی از اولویت‌های مجلس است که در دولت سیزدهم باید به آن توجه شود.

وی افزود: برای به وجود آمدن استقلال برای بانک مرکزی نیز موافقت و مخالفت‌های بسیاری صورت گرفته و برخی‌ها تصور دارند استقلال نظام بانکی فعالیت دولت را محدود می‌کند و معتقدند دولت باید منابع همه بانک‌ها را تامین کند.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه اضافه کرد: دولت باید تا ۶۰ درصد منابع بانکی را به سمت تولید هدایت کند و در این بین بانک مرکزی و دولت تعارض دارند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با تأکید بر کنترل تورم ادامه داد: بر اساس تحلیل برخی از کارشناسان اقتصادی اعمال فشار‌ها بر روی تورم همچون فنری جمع شده است که پس از آزاد شدن، تورم سنگین دیگری را در آینده رقم خواهد زد

حجت الاسلام والمسلمین میرتاج‌الدینی افزود: کنترل حجم نقدینگی در کشور سیاست ضد تورمی است و یکی از اهداف اصلی مجلس طرحی است که حجم نقدینگی بیش از دوره کنونی نشود.

وی تصریح کرد: اگر به خوبی از تولید حمایت کنیم عرضه در بازار رونق می‌گیرد و به کنترل تورم منتهی می‌شود.

همچنین ببینید

صبح امروز زمین‌لرزه شدیدی غرب ترکیه را لرزاند

  منابع خبری بامداد امروز (چهارشنبه) گزارش دادند، زلزله‌ای به بزرگی ۱/۶ دهم در مقیاس …