آموزش در مدارس به تدریج حضوری می شود

رئیس جمهور تأکید کرد: امکان واردات واکسن توسط بخش خصوصی در چارچوب استاندارد‌های وزارت بهداشت باید تسهیل شود.
شبکه خبر- آیت ا… سید ابراهیم رئیسی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: برای بازگشایی مدارس ضروری است ضمن برنامه‌ریزی برای تداوم آموزش‌های مجازی، وزارت آموزش و پرورش با همکاری وزارت بهداشت و درمان شیوه‌نامه‌های بهداشتی لازم برای آموزش‌های حضوری را تدوین کنند تا در صورت تمهید مقدمات لازم، به صورت تدریجی امکان آموزش‌های حضوری فراهم شود.
وی افزود: برای آغاز آموزش حضوری دانش آموزان لازم است واکسیناسیون تمام مرتبطان نظام آموزشی در مدارس اعم از معلمان، مدیران، رانندگان سرویس‌های مدارس و والدین دانش آموزان نیز به سرعت واکسینه شوند و امکان واکسیناسیون دانش آموزان توسط وزارت بهداشت بررسی شود.
آیت ا… رئیسی درخصوص بازگشایی مدارس بیان کرد: باید با زدن واکسن به معلمان، دانش آموزان و حتی والدین آنان، زمینه را برای بازگشایی مدارس آماده کرد، به همین منظور باید آموزش و پرورش زیرساخت‌های لازم را فراهم سازد و با همکاری وزارت بهداشت و درمان، اصول بهداشتی مربوط به بازگشایی مدارس را تدوین کند.
رئیس جمهور با قدردانی از عموم مردم، اصناف، هیئت‌های عزاداری و نیروی انتظامی در اجرای تصمیم اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: موفقیت تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا از دفعات قبلی بیشتر بوده است و موفقیت ۷۰ تا ۸۰ درصدی این طرح براساس گزارش ناجا و وزارت راه و شهرسازی در جلوگیری و ممنوعیت از تردد‌ها قابل توجه است و نشان می‌دهد که بنای مردم بر همکاری جدی در رعایت شیوه‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی است و این محدودیت‌ها در حوزه تردد و برخی از مشاغل تا پنجم شهریور ادامه خواهد داشت.
رئیس جمهور بیان کرد: سامانه شاد، امکان بسیار خوبی است که باید همچنان در کنار آموزش حضوری دانش آموزان وجود داشته باشد و آموزش حضوری در کنار آموزش مجازی مکمل یکدیگر هستند.
آیت ا… رئیسی با اشاره به طرح وزارت بهداشت و درمان نسبت به اعمال محدودیت تجمع در برخی از مراکز غیر از بازار و پاساژها، گفت: در اعمال این محدودیت‌ها باید مراقبت کرد که کسب و کار مردم دچار مشکل نشود.
وی با اشاره به گزارش استاندار فارس درخصوص موانع موجود در واردات واکسن، بیان کرد: واردات واکسن نباید با تأخیر مواجه شود و باید از هر امکانی برای واردات واکسن استفاده کرد و امکان واردات واکسن توسط بخش خصوصی در چارچوب استاندارد‌های وزارت بهداشت از این جمله است که باید تسهیل شود.
رئیس جمهور ضرورت واکسیناسیون زندانیان را مورد تأکید قرار داد و گفت: برای بخشی از زندانیانی که واکسن نزدند باید زودتر اقدام شود تا روند واکسیناسیون شتاب بگیرد، ضمن اینکه دادستان کل کشور نیز پیگیری کنند تا زندانی‌ها هر میزان که امکان دارد، بتوانند از مرخصی استفاده کنند.
آیت ا… رئیسی با تأکید بر اهمیت قرنطینه در مرز‌ها بخصوص مرز‌های شرقی کشور، بیان کرد: استانداران مرزی، اقدامات لازم در این زمینه را با فوریت انجام دهند تا مدیریت بهتر و برتری در کنترل مرز‌ها ایجاد شود.
وی با قدردانی از تلاش همه استان‌ها، به‌ویژه دانشگاه‌های علوم پزشکی و بخش کادر درمان، اظهار کرد: امیدوارم اقدامات متفاوتی در تولید و واردات واکسن و همچنین تسریع در واکسینه کردن انجام بگیرد تا زندگی مردم به روال عادی باز گردد.
آیت ا… رئیسی با تأکید بر اینکه هیچ‌گونه تأخیری در مسیر واردات واکسن معتبر مورد قبول نیست، افزود: مشکلات احتمالی که منجر به کند شدن واردات واکسن شده باید بررسی و در صورت وجود مشکل به سرعت برطرف شود.
رئیس جمهور با اشاره به اعلام آمادگی وزارت راه، تأکید کرد: واردات واکسن باید بدون محدودیت ترابری به صورت مستمر صورت گیرد.

همچنین ببینید

اختصاص ۳۷۰۰ میلیارد ریال برای ساماندهی آب‌های مرزی آذربایجان شرقی

نماینده مجری طرح شبکه‌های فرعی غرب و شمالغرب کشور گفت: در صورت تکمیل پروژه‌های نیمه …