مسکن در کلانشهر تبریز ارزان می‌شود

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تبریز با تاکید بر اینکه پیش بینی می کنیم قیمت مسکن در این شهر کاهش یابد، گفت: تبریزی ها فعلا برای خرید خانه دست نگه دارند.
خبرگزاری بازار- اسماعیل نعمتی با تاکید بر اینکه بازار مسکن تبریز راکد است، گفت: افزایش قیمتی امسال نداشتیم و برخی قیمت های اعلام شده در فضای مجازی و همچنین مشاوران املاک حباب است.
وی با اشاره به اینکه با حضور دولتمردان جدید و سیاست های دولت آیت ا… رئیسی پیش بینی می کنیم قیمت مسکن طی ماه های آینده کاهش یابد، ادامه داد: بسیاری از قیمت هایی که از مناطق مختلف شهر تبریز اعلام می شود غیرواقعی و حباب است.
نعمتی با بیان اینکه تولید مسکن طی سال های اخیر کاهش یافته است، افزود: کاهش تولید و عرضه در مقابل افزایش تقاضا باعث بالا رفتن قیمت مسکن در چند سال اخیر شد.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک تبریز در خصوص افزایش هزینه مصالح ساختمانی نیز گفت: قیمت مسکن با افزایش هزینه مصالح ساختمانی و هزینه های شهرداری مرتبط است.
نعمتی در خصوص افزایش نرخ اجاره بها نیز اظهار داشت: با رشد قیمت مسکن شاهد افزایش نرخ اجاره بها نیز هستیم، باید در این مورد نظارت از سوی دولت و وزارت راه و شهرسازی تشدید شود.

همچنین ببینید

تاکید بر بازنگری سند تدبیر توسعه آذربایجان شرقی

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر بازنگری در سند تدبیر توسعه استان گفت: رویکرد جدید …