تفرجگاه عینالی آبروی شهر تبریز است

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: عینالی یکی از هویت های تبریز است و طبیعت زیبای کوهستان عینالی با وجود امامزادگان عون بن علی و زیدبن علی و دفن شهدای گمنام موهبت الهی برای تبریز به شمار می رود.
شهریارنیوز- حجت الاسلام رسول برگی، عینالی را شناسنامه تبریز خواند و گفت: توسعه روبه رشد فضای سبز و امکانات رفاهی و تفریحی در سال های اخیر، عینالی را به تفرجگاهی زیبا تبدیل کرده و آبروی شهر تبریز شده است و تداوم این توسعه حمایت ویژه مسئولان استانی و شهری بخصوص شورای شهر تبریز را می طلبد.
وی احداث دو گلخانه جدید و خودکفایی در تولید گل و گیاه و نهال مورد نیاز عینالی بخصوص تولید انبوه گیاهان دارویی را تحسین کرد و افزود: خرید گل از سایر استان ها با هزینه های بالا و ماندگاری کم، پس از کاشت در سطح شهر به دلیل متناسب نبودن با شرایط آب و هوایی و خاک منطقه، یکی از معضلاتی است که مدیریت شهری تبریز سالهاست که با آن دست به گریبان است.
حجت الاسلام برگی عنوان کرد: توسعه گلخانه ها در مناطق شهرداری تبریز و سطح شهر، راهکاری مناسب برای ایجاد درآمدهای پایدار و کاهش هزینه های مدیریت شهری است که موجب تأمین بخش عظیمی از گل و گیاهان و درختان موردنیاز شهر تبریز و کسب درآمد با صادرات مازاد تولیدات به شهرهای دیگر می شود.
رئیس شورای اسلامی شهر تبریز در بازدید از دهکده گردشگری و بوم گردی عینالی اظهار کرد: این دهکده بی نظیر و به نوعی دهکده سنتی – مدرن است که به شکل اصولی و با الهام از خانه های روستایی آذربایجان در دل طبیعت بکر عینالی در حال شکل گرفتن است.
وی به بحث زیست شبانه در تبریز اشاره کرد و افزود: با توجه به محدودیت های داخل شهر، مجموعه دهکده توریستی و بوم‌گردی عینالی به لحاظ فاصله کم از شهر، مناسب برای اجرای طرح زیست شبانه است و شهروندان علاقه‌مند به کوهروی در شب و موضوعات فرهنگی می توانند شب هنگام، زمانی را با خانواده خود در این مکان سپری کنند.
حجت الاسلام برگی با اشاره به محل های نمایش و عرضه محصولات و تولیدات روستایی و نمایشگاه دایمی آثار هنری و فرهنگی در نظر گرفته شده در این دهکده، گفت: بازدید خانواده ها از این دهکده و اقامت در آن تجدید خاطره برای افراد مسن و خاطره خوش همراه با آموزش فرهنگی برای کودکان و سایر اعضای خانواده ها خواهد بود و تذکر و تاکیدی بر این نکته است که زندگی در زمان گذشته راحت نبود.

همچنین ببینید

فاجعه عظیم انسانی

سخنگوی طالبان از افزایش تلفات زلزله در افغانستان به بیش از سه هزار و ۵۰۰ …