سرحدات ایران و آذربایجان مرزهای برادری است

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: سیاست‌های دولت قبل در حل مشکلات جواب نداد.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید محمدرضا میرتاج الدینی دیروز در نطق میان‌ دستور خود در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تا سیاست‌های غلط دولت قبل لغو نشود مشکلات اقتصادی حل نخواهد شد.
به گزارش خانه ملت، میرتاج الدینی در ادامه گفت: در خصوص مسائل اخیر در مرزهای کشورمان با منطقه قفقاز باید بگویم این مرزها را مرزهای صلح و دوستی بین مردمان قفقاز و ملت بزرگ ایران می دانیم، مخصوصا مرزهای ایران اسلامی و جمهوری آذربایجان به عنوان دو کشور مسلمان و شیعه مرزهای برادری است و همه باید مراقب سیاست های مخرب دشمنان اسلام در این مرزها باشیم.
وی افزود: ایران اسلامی تا کنون به خاطر مردم مسلمان آذربایجان با اغماض رفتار کرده است اما دیگر بیش از این اجازه اقدامات ناصحیح صهیونیست‌ها را نخواهیم داد.
نایب رئیس فراکسیون نیروهای انقلابی در مجلس ادامه داد: صهیونیست ها سال ها است که با نفوذ در جمهوری آذربایجان علیه ایران توطئه می کنند و ایران اسلامی تاکنون به خاطر مردم مسلمان آذربایجان با اغماض رفتار کرده است اما دیگر بیش از این اجازه اقدامات ناصحیح را نخواهیم داد. صهیونیست ها به تخریب روابط دو همسایه ادامه می دهند.
وی اظهار داشت: پیام مانورهای اخیر ما هشدار به صهیونیست ها بود که فکر شیطنت ها را از سر خود بیرون کنند البته پاسخ صهیونیست ها را در جبهه بزرگ مقاومت می دهیم.امروز پهپادهای پیشرفته و با اقتدار ایران اسلامی در سراسر جبهه مقاومت خواب را از چشمان صهیونیست ها ربوده است.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: دولت آیت ا… رئیسی شکل گرفته است و شخص رئیس جمهور تلاش های شبانه روزی خوبی دارند بارقه های امید در میان مردم ایجاد شده است لازم است وزارتخانه ها خصوصا تیم اقتصادی پا به میدان بگذارند و اقدامات اساسی و تحول آفرین در جهت رفع مشکلات معیشتی مردم انجام دهند.
دکتر میرتاج الدینی در ادامه اظهار داشت: سیاست های اقتصادی دولت قبل نه تنها در حل مشکلات جواب نداد بلکه گره های زیادی در اقتصاد کشور ایجاد کرد دولتمردان ما امروز بدانند تا سیاست های غلط دولت قبلی را لغو نکنید و سیاست های درست را نیاوردید مشکلات اقتصادی حل نمی شود، این سیاست های غلط خود تحریمی ها را دامن زد از جمله بخشنامه های مکرر و متغییر بانک مرکزی بود، تعهدات ارزی غیرقابل عمل برای بخش خصوصی و تولیدکنندگان که موجب تعطیلی واحدهای تولیدی و موجب کاهش صادرات شده اند حذف این بخشنامه ها لازم است. چرا میلیون تن کالاهای اساسی در گمرکات انباشته شد؟
این نماینده مجلس بخشی از نطق خود را به زبان آذری بیان کرد.

همچنین ببینید

فاجعه عظیم انسانی

سخنگوی طالبان از افزایش تلفات زلزله در افغانستان به بیش از سه هزار و ۵۰۰ …