دشمن در صدد ایجاد تفرقه بین ایران و آذربایجان است

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی گفت: تفرقه افکنان باید بدانند ارتباط قلبی مسلمانان ایران و جمهوری آذربایجان به قدری نزدیک است که از یکدیگر گسستنی نیست.
باشگاه خبرنگاران جوان- حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم دیروز در خطبه‌های نماز جمعه تبریز که با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در مصلای امام خمینی این شهر برگزار شد گفت: تلاش بدخواهان در روز‌های اخیر این بوده است که بین جمهوری آذربایجان و ایران تفرقه ایجاد کنند.
وی با اشاره به پیش‌رو بودن هفته وحدت، این هفته را یکی از اقدامات ماندگار امام خمینی (ره) برای اتحاد مسلمانان دانست و یادآور شد: مسلمانان در بسیاری از موارد از جمله خدای واحد، پیامبر، قرآن، قبله، مناسک حج و برخی احادیث اشتراکات زیادی دارند و همچنین دشمن مشترکی نیز دارند که عبارت است از آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی است، پس چرا با وجود این اشتراکات، به دنبال اختلافات هستند؟
امام جمعه تبریز با اشاره به آخرین تحولات افغانستان خاطر نشان کرد: برخی‌ها در افغانستان با دنباله روی از سیاست‌های شکست خورده آمریکا تمام توان خود را در حمایت از داعش گذاشته اند و با اقدامات نظامی محدود ناامنی ایجاد می‌کنند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: این تهدیدات همچون تهدیدات داعش که زمینه ناامنی افغانستان را فراهم کرده است باید در نطفه خفه شود تا ناامنی از بین برود و راهبرد ایران در این زمینه این است که نیرو‌های بیگانه و فرامنطقه‌ای در افغانستان حضور نداشته باشند چرا که خود افغانی‌ها می‌توانند امنیت و آسایش کشورشان را فراهم کنند.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم تاکید کرد: راهبرد ایران در این موضوع جلوگیری از تکرار فجایعی است که با حضور نیرو‌های خارجی یا نیرو‌های نیابتی موجب ایجاد ناامنی و وقوع حوادث تروریستی می‌شود.
وی یادآور شد: مردم قهرمان آذربایجان مسببان حادثه انفجار نمازجمعه افغانستان را نفرین می‌کنند و از مجامع بین المللی می‌خواهند زمینه امنیت مردم مسلمان افغان را فراهم آورند.
امام جمعه تبریز در ادامه خطبه‌ها با تسلیت سالروز شهادت امام حسن عسکری، آغاز ولایت و امامت حضرت حجت بن الحسن مهدی موعود (عج) را تبریک گفت.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به هفته نیروی انتظامی و تبریک این مناسبت از اقدامات، تلاش‌ها و زحمات شبانه روزی این نیرو تقدیر کرد.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم همچنین با اشاره به روز روشندلان گفت: روز عصای سفید تنها بهانه‌ای برای پاسداشت استعداد‌ها و دستاورد‌های نابینایان عزیز است و باید در طول سال مراقبت شوند و مسئولان زمینه اشتغال آن‌ها را فراهم کنند.

همچنین ببینید

مشاغل دانش بنیان؛ راهکار حل معضل بیکاری

  معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به این‌که بخش قابل توجهی …