فرهنگ مسئله اصلی کشور است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این مسئله که فرهنگ‌ در کشور باید هم در برنامه‌ریزی و هم در بودجه‌ریزی در اولویت باشد، تاکید کرد: این وزارتخانه با جدیت به دنبال این است که فرهنگ‌ را به یکی از مسائل اصلی حوزه حکمرانی تبدیل کند.

ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با سیدعبدا… ارجایی شهردار و جمعی از اعضای شورای شهر مشهد پیرامون موضوعات فرهنگی این کلانشهر گفت‌وگو کردند.

محمدمهدی اسماعیلی در این دیدار با طرح ایده راه‌اندازی «هاب رسانه‌ای» یا «شهر رسانه‌ای» در مشهد، یادآور شد: مذاکرات مرتبط با این مهم از حدود یک ماه قبل میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری مشهد آغاز شده است.

تاکید بر ضرورت‌های رسانه‌ای

همچنین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برضرورت‌های رسانه‌ای برای مشهد ‌از حیث مجاورت استان خراسان رضوی با افغانستان و ترکمنستان و ظرفیت زیارتی شیعیان این مناطق تاکید کرد.

عضو کابینه دولت سیزدهم در ادامه با تاکید بر اینکه مسئله فرهنگ‌ در کشور باید هم در برنامه‌ریزی و هم بودجه‌ریزی در اولویت باشد، گفت: موضوع فرهنگ در برنامه‌های استانی هم باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

اسماعیلی در عین حال تصریح کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با جدیت به دنبال این است که فرهنگ‌ را به یکی از مسائل اصلی حوزه حکمرانی تبدیل کند.

سیدعبدا… ارجایی شهردار مشهد نیز در این دیدار در خصوص برنامه‌ریزی در مورد برنامه‌های فرهنگی مشهد نکاتی را بیان و گزارشی از وضعیت فعالیت‌های فرهنگی، زیر ساخت‌ها و فضای بصری مشهد و همچنین تعداد فرهنگسراها و امکانات در اختیار مجموعه شهرداری مشهد ارائه کرد.

اعضای دیگر شورای شهر مشهد هم در ‌این جلسه در مورد موقعیت مشهد و آسیب‌هایی اجتماعی و سبک زندگی که در آنجا اولویت دارد نکاتی را مطرح کردند.

همچنین دراین دیدار موضوعاتی در مورد فعال کردن سینماهای کوچک در حاشیه شهر مشهد و افزایش ارتباطات رسانه‌ای شهرداری و همچنین ظرفیت‌های مشهد در حوزه رسانه‌ و فضای سایبری بیان شد.

در این جلسه مقرر شد کمیته مشترک میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری مشهد فعال شود تا ظرف یک ماه آینده برای تفاهم‌نامه‌ای در خصوص موضوعات‌ مطرح شده و پیوست‌های اجرایی در دو حوزه رسانه‌ای و سبک زندگی طراحی و مصوبات و مراحل اجرایی آن دنبال شود.

در این دیدار سیدمحمود اسلامی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرشاد مهدی‌پور معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی و محمدرضا بهمنی رئیس مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی این وزارتخانه نیز حضور داشتند.

 

همچنین ببینید

روزهای خوبی در انتظار تبریز است

شهردار منتخب تبریز در پیامی خطاب به اعضای شورای شهر و شهروندان، از آغاز فصل …