ثبات مدیریتی در گروه ماشین‌سازی تبریز

 

استاندار آذربایجان شرقی با حضور در کارخانجات ماشین‌سازی تبریز، ضمن بازدید از خطوط تولید ماشین‌سازی و ریخته‌گری، با کارگران این دو واحد صنعتی درباره مسائل و مشکلات آنان گفت‌وگو کرد.

روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی- عابدین خرّم در این بازدید با گزارش مسئولان و مدیران مربوطه، در جریان روند فعالیت گروه ماشین‌سازی و موانع و مشکلات آن قرار گرفت.

وی همچنین در بازدید از خطوط تولید، در فضایی صمیمی با کارگران این دو کارخانه درباره مسائل و مشکلات آنان گفت‌وگو کرد و به خواسته‌های آنها گوش فراداد.

نوسازی ماشین‌آلات و به‌روزرسانی تکنولوژی، اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل، افزایش حقوق، به‌کارگیری نیروهای متخصص و کارآزموده، بهسازی محیط کار، ثبات مدیریتی و تعیین تکلیف مسائل حقوقی شرکت ماشین‌سازی از جمله مطالبات کارگران در گفت‌وگو با استاندار آذربایجان شرقی بود.

استاندار آذربایجان شرقی پس از گفت‌وگو با کارگران، نسبت به پیگیری جدی برای حل مسائل و مشکلات آنان قول مساعد داد و ابراز امیدواری کرد با همت و تلاش مدیران مجموعه و مسئولان اجرایی، در مدت زمان کوتاهی شاهد بهبود وضعیت در این گروه صنعتی باشیم.

استاندار آذربایجان شرقی سپس در جلسه‌ای که با حضور مدیران گروه ماشین‌سازی تبریز و مسئولان اجرایی ذی‌ربط در محل کارخانه ریخته‌گری تشکیل شد، مسائل و مشکلات این گروه صنعتی را بررسی کرد.

در این جلسه مقرر شد کارگروهی تخصصی با مسئولیت معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری به منظور جمع‌بندی و تحلیل موانع و مشکلات گروه ماشین‌سازی تبریز تشکیل و پس از یک ماه نسبت به ارائه گزارش درخصوص وضعیت این گروه صنعتی و راهکارهای پیشنهادی برای برون‌رفت از مشکلات، اقدام کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، فرماندار تبریز و جمعی از مسئولان استانی نیز استاندار را در بازدیدها همراهی کردند.

گروه ماشین‌سازی تبریز به عنوان یکی از صنایع معظم و باسابقه، نقش ویژه‌ای در توسعه صنعتی کشور در دهه‌های اخیر داشته است که پس از مسائل و مشکلات سال‌های گذشته، در حال حاضر در وضعیت نسبتاً مناسبی از نظر تولید قرار دارد.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین در جلسه‌ای که پیش از این بازدید در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تشکیل شد، دستورهای لازم درخصوص مشکلات کارگری استان را صادر کرد.

 

همچنین ببینید

فاجعه عظیم انسانی

سخنگوی طالبان از افزایش تلفات زلزله در افغانستان به بیش از سه هزار و ۵۰۰ …