سفر استاندار آذربایجان‌شرقی به مناطق آزادشده جمهوری آذربایجان

استاندار آذربایجان‌شرقی به همراه وزیر راه و شهرسازی در نخستین روز از سفر به جمهوری آذربایجان از مناطق آزاد شده قره‌باغ، بازدید و زمینه مشارکت در بازسازی این مناطق را بررسی کردند.
ایرنا- نخستین روز از سفر هیئت سیاسی- اقتصادی کشورمان به جمهوری آذربایجان، متشکل از وزیر راه و شهرسازی و معاونان وی، معاون اقتصادی وزیر امور خارجه و استانداران آذربایجان شرقی و اردبیل، به بازدید از نحوه‌ بازسازی و آشنایی با نیازهای مناطق آزاد شده‌ بویژه محور فضولی – زنگیلان و هورادیز اختصاص یافت.
پرواز اختصاصی هیئت ایرانی در فرودگاه بین المللی فضولی به زمین نشست و مورد استقبال معاون نخست‌وزیر جمهوری آذربایجان قرار گرفت تا نخستین فرود هواپیمای خارجی در این فرودگاه تازه بازسازی شده مربوط به هیئت ایرانی باشد و تصویری نمادین از روابط حسنه دو کشور همسایه و آماده بودن زمینه همکاری‌های مشترک از جمله در بازسازی مناطق آزاد شده قره‌باغ را به تصویر بکشد.
وزیر راه و شهرسازی، استاندار آذربایجان‌شرقی و دیگر اعضای هیئت سیاسی- اقتصادی کشورمان پس از بازدیدهای برنامه‌ریزی شده، برای دیدار با مقامات عالی‌رتبه جمهوری آذربایجان به باکو عزیمت کردند.
طرح‌های مشترک جاده‌ای و تسهیل در ترانزیت و تردد ناوگان تجاری دو کشور، مهمترین موضوع رایزنی‌ها در این سفر اعلام شده است.

 

همچنین ببینید

صبح امروز زمین‌لرزه شدیدی غرب ترکیه را لرزاند

  منابع خبری بامداد امروز (چهارشنبه) گزارش دادند، زلزله‌ای به بزرگی ۱/۶ دهم در مقیاس …