با گذشت ۴۳ سال از پیروزی انقلاب اسلامی پیشرفت های بزرگی تحقق یافته است

رئیس جمهور گفت: ایران از ظرفیت‌های زیادی در حوزه انرژی برخوردار است که باید شناسایی و فعال شود تا تولید ارتقاء یافته و اشتغال افزایش یابد.

پایگاه اطلاع رسانی دولت- حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در مراسم افتتاح و آغاز بکار طرح‌های گازرسانی و پتروشیمی وزارت نفت با تبریک ایام دهه فجر و ماه مبارک رجب با تاکید بر اینکه گازرسانی به مناطق مرزی و محروم افتخار دولت است، اظهار داشت: در طرح‌های گازرسانی ۱۶۹ روستا در استان خراسان جنوبی از نعمت گاز بهره‌مند شدند که عمدتا پروژه‌های مصوب در سفر استانی دولت سیزدهم به این استان در ابتدای کار دولت بود و این سرعت عمل در اجرای مصوبات استانی نشان می‌دهد دولت به وعده‌های خود صادقانه و پرتلاش عمل می‌کند.

رئیس جمهور به ظرفیت طرح‌های صنعت نفت و پتروشیمی در ایجاد اشتغال، رونق تولید و رشد اقتصادی اشاره کرد و اظهار داشت: با تلفیق نگاه متخصصانه و متعهدانه، توسعه صنعت نفت در همه ابعاد با جدیت پیگیری خواهد شد.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی کشور از ظرفیت‌های فراوانی برای توسعه برخوردار است، اظهار داشت: با شناسایی و ظرفیت‌های موجود در این عرصه‌ها، می‌توانیم جایگاه برتر و بالاتری در سطح منطقه‌ای و جهانی داشته باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: پس از گذشت ۴۳ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، اقدامات و گام‌های بلندی برای پیشرفت کشور برداشته شده است و مصمم هستیم این روند را با سرعت بیشتری ادامه دهیم.

رئیس جمهور اظهار داشت: در حوزه انرژی اقدامات خوبی انجام شده، اما کشورمان از ظرفیت‌های زیادی در این زمینه برخوردار است که باید شناسایی و فعال شود تا تولید ارتقاء یافته و اشتغال افزایش یابد.

رئیسی با تأکید بر اینکه دولت مردمی توسعه و پیشرفت کشور را در پرتو عدالت‌محوری پیگیری می‌کند، اظهار داشت: توجه به مناطق محروم و کم‌برخوردار در دستور کار دولت قرار دارد و معتقدیم که باید به این مناطق رسیدگی بیشتری شود تا مردم بتوانند با احساس عدالت و در رفاه زندگی کنند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه افتتاح این طرح ها بر همین مبنای عدالت محوری و امیدآفرینی انجام شده، خاطر نشان کرد: اقداماتی که وزارت نفت با حرکت جهادی و انقلابی در دستور کار خود قرار داده است، می‌تواند کشورمان را در نه فقط در غرب آسیا بلکه در عرصه جهانی در جایگاه ممتازی قرار دهد.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با بیان اینکه در بخش‌های مختلف وزارت نفت، روحیه جهادی حاکم است، اظهار داشت: اینکه توطئه دشمنان در حمله سایبری به مراکز سوخت برای ایجاد بلوا در کشور در زمان کوتاهی، خنثی و شرایط به وضعیت عادی بازگشت بخاطر روحیه جهادی موجود در این وزارتخانه و همت والای همه دست‌اندرکاران این حوزه بود.

رئیس جمهور گفت: افزایش اعتماد مردم به دولت سرمایه بزرگی است که به هیچ‌عنوان نباید به آن کم‌توجهی شود و باید با کار و خدمت‌رسانی مضاعف به مردم، اعتماد عمومی را هر چه بیشتر تقویت کنیم.

رئیسی تصریح کرد: امروز بزرگترین مؤلفه قدرت جمهوری اسلامی ایران، مردم متدین کشورمان هستند که باید روز به روز با کارآمدی نظام اسلامی، بر اعتماد عمومی بیفزاییم.

//////////////////

آیین افتتاح و بهره‌برداری از طرح‌های گازرسانی و پتروشیمی وزارت نفت با اعتبار ۴۰ هزار میلیارد تومان، با حضور رییس‌جمهور برگزار شد.

ایرنا- همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر، طرح‌های پتروشیمی و گازرسانی وزارت نفت، همزمان در سراسر کشور به‌طور مجازی در ۵ استان کرمانشاه، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، خوزستان و فارس افتتاح شد.

در این مراسم که با حضور حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در شرکت ملی گاز ایران برگزار شد، طرح‌های گازرسانی به ۱۴ شهر، یک‌هزار و ۴۵۹ روستا و چهار هزار و ۱۰۴ واحد صنعتی و طرح «پتروکیمیای ابن‌سینا» و ۱۱ طرح انتقال گاز افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.

رییس‌جمهور همچنین دستور آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به ۱۰ شهر، یک‌هزار و ۲۳۹ روستا و یک‌هزار و ۳۵۱ واحد صنعتی با محوریت مناطق کم‌برخوردار و ۸ طرح انتقال گاز را صادر کرد.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در ارتباط تصویری با محل افتتاح پروژه‌ها در ماهشهر خوزستان، نوسود کرمانشاه و ارسنجان فارس در جریان روند اجرایی طرح‌های انجام شده در این مناطق قرار گرفت.

رییس‌جمهور همچنین با حضور در مرکز مدیریت کنترل و نظارت بر تولید، انتقال و مصرف گاز (دیسپاچینگ) با ارائه گزارش جواد اوجی وزیر نفت و مسئولان این مرکز، از وضعیت تولید و مصرف گاز در سراسر کشور مُطّلع شد.

بر اساس این گزارش، با اقدامات جهادی انجام شده در حوزه نفت و گاز، از ابتدای امسال به‌رغم سرمای هوا و رکوردزنی مصرف گاز خانگی، هیچ‌گونه قطعی و اُفت در بخش گاز خانگی وجود نداشته است. همچنین با وجود افزایش مصرف گاز در بخش صنعتی، میزان قطعی آن نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

همچنین ببینید

جشنواره ملی فیلم اقوام مشعل اتحاد ملت ما است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با تاکید بر معرفی پتانسیل …