تاکید بر پیگیری جدی مصوبات شورای گفتگو

 

استاندار آذربایجان شرقی بر لزوم پیگیری جدی مصوبات شورای گفتگوی دولت با بخش خصوصی از سوی مدیران ذی‌ربط تاکید کرد.

باشگاه خبرنگاران جوان- عابدین خرّم در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی گفت: صرف برگزاری جلسات شورای گفتگو کافی نیست و باید مصوبات این شورا توسط مسئولان اجرایی ذی‌ربط به طور جدی پیگیری و به نتایج عملیاتی منجر شود.

وی اظهار کرد: مسئولان و مدیران کل مرتبط با موضوعات و مصوبات شورای گفتگو، باید پیگیر جدی موضوعات باشند و اگر نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود، علت آن باید ریشه‌یابی و رفع شود.

عابدین خرم گفت: این همه بحث و گفتگو و تبادل نظر با صرف وقت و هزینه انجام می‌شود تا مشکلات حوزه‌های مختلف استان حل شود و اگر نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود باید چاره‌ای اندیشیده شود.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: لازم است یک جلسه اختصاصی برای مرور تمامی مصوبات جلسات شورای گفتگو و نتایج حاصل برگزار کنیم تا مراحل انجام کار و پیگیری‌های انجام گرفته گزارش و بررسی شود.

وی اظهار کرد: نباید موضوعات متعدد در جلسات مطرح شده و بدون نتیجه باقی بماند، بلکه لازم است در هر جلسه حداکثر دو موضوع طرح و با جدیت پیگیری شود.

ابوالفتح ابراهیمی نایب رئیس اتاق تبریز نیز در این جلسه با تاکید بر لزوم پیگیری مصوبات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی از سوی مسئولان دولتی و اجرایی شدن آن گفت: مشکلات مربوط به کمبود برق، محموله‌های گمرکی و زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی از جمله موضوعاتی است که بار‌ها در نشست‌های شورا مطرح شده است که نیاز به پیگیری جدی تری دارد.

این جلسه با پیش از دستور پیگیری مصوبه جلسه ۷۸ شورا با موضوع بررسی مصادیق مزایای رفاهی و انگیزشی مشمولین قانون کار و معافیت این مزایا و حق بیمه سهم حقوق بگیران از موضوع ماده (۸۳) قانون مالیات‌های مستقیم برگزار شد.

همچنین موضوعات صنعت گردشگری اعم از بررسی موضوع عدم استفاده از بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان، مشکلات مالیات بر ارزش افزوده و بررسی درخواست حذف عوارض تابلو‌های تبلیغاتی صنوف گردشگری دستور جلسه اول این نشست بود.

بررسی تبعات ناشی از حذف برخی از پوشش‌های مربوط به بیمه نامه‌های مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان بر اساس بخشنامه بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و بررسی مراتب اعتراض اعضای اتحادیه کشوری آسانسور و پله برقی به نحوه رسیدگی و اخذ مالیات بر درآمد و مالیات بر ارزش افزوده، دو دستور جلسه دیگر این نشست بودند.

همچنین ببینید

شهادت ثقه الاسلام نشانه حضور روحانیت شیعه  علیه سلطه بیگانه بود

  شهادت ثقه‌الاسلام نشانۀ بارز از حضور علما و روحانیت شیعه در مراحل مختلف مبارزه …