تشدید نظارت‌ بر بازار در آستانه عید نوروز

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر تشدید نظارت‌ها در سطح بازار در آستانه عید نوروز، گفت: اقدامات نظارتی نباید به هیچ وجه کمرنگ شود و نتیجه این نظارت‌ها باید احساس ناامنی متخلفان و کاهش تخلفات باشد.

باشگاه خبرنگاران جوان- عابدین خرّم در جلسه ستاد تنظیم بازار استان، تأکید کرد: تأثیر مستقیم تصمیمات و مصوبات این ستاد و اعمال مدیریت‌ها و نظارت‌ها باید در سطح بازار و معیشت مردم به ویژه اقشار کم‌درآمد جامعه قابل مشاهده باشد.

وی افزود: تولیدکنندگان استان در حوزه تأمین کالا به قیمت مصوب فعال هستند، اما در بخش توزیع و خرده‌فروشی مشکلاتی مانند تفاوت قیمت‌ها هست که باید با تقویت نظارت و اعمال قانون حل شود.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: شهرداری تبریز باید در آستانه عید نوروز، با راه‌اندازی این مراکز، امکان دسترسی آسان شهروندان به ویژه خانواده‌های کم‌درآمد به کالا‌های مورد نیاز را فراهم کند.

خرم اظهار کرد: به نظر می‌رسد جریمه تخلفات در این حوزه بازدارنده نیست و باید با کسانی که مکرراً مرتکب تخلف می‌شوند برخورد‌های جدی‌تری صورت گیرد.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: اتحادیه‌ها بیشتر از دستگاه‌های نظارتی بر مسائل صنفی اشراف دارند و نظارت خود اتحادیه‌ها می‌تواند موثرتر باشد.

وی افزود: به‌روزرسانی آمار انبار‌های کالا در استان، نظارت بر رعایت قیمت مصوب در فروشگاه‌های بزرگ و تعیین تکلیف کالا‌های باقی‌مانده در انبار‌های اموال تملیکی را تأکید کرد.

خرم اظهار کرد: بلاتکلیف بودن ۴۷ هزار تن گندم در سیلو‌های استان به دلیل عدم اعلام نظر معاونت غذا و دارو، از تعلل این معاونت در این زمینه انتقاد کرد و ۴۸ ساعت مهلت داد تا تکلیف گندم موجود در سیلو‌های استان برای توزیع در بازار مشخص شود.

همچنین ببینید

امام حسین (ع) پرچم دار فریضه امر به معروف بود

رئیس‌جمهور گفت: دولت مصمم به امر به معروف و نهی از منکرات بویژه در مسائل …