ابراز تمایل تجار قطر برای حضور در ایران

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه به زودی دفتر تجاری ایران در قطر تاسیس می‌شود، خاطرنشان کرد: قرار شد اقداماتی نسبت به رفع موانع تجاری، اقتصادی و سرمایه‌گذاری بین ایران و قطر سریعاً انجام گیرد.

ایرنا- حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در بازگشت از سفر به قطر درباره دستاوردهای این سفر گفت: این سفر در راستای سیاست همسایگی با دو هدف عمده «افزایش اعتماد متقابل و همکاری با همسایگان» و «سهم ایران در اقتصاد و تجارت منطقه» انجام شد.

رییس جمهور با اشاره به دیدارهای خود با سران قطر خاطرنشان کرد: در این دیدارها مسائل دوجانبه، تجاری، اقتصادی، انرژی، فرهنگی و به ویژه سرمایه‌گذاری مورد بررسَی و بحث قرار گرفت.

وی تصریح کرد: ۱۴ توافقنامه به امضا رسید که باید اجرایی شود و از طرف همکاران من در دولت پیگیری شود و امیر قطر مسئولین عالی قطری را هم موظف کردند که سریعاً کارهای اجرایی این موافقتنامه‌ها و تفاهمنامه‌ها دنبال شود.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی ضمن اشاره به نشست خود با فعالان اقتصادی در قطر گفت: فعالان اقتصادی بسیار تمایل برای کار اقتصادی، تجاری و سرمایه‌گذاری در ایران داشتند.

وی با تاکید بر اینکه تاسیس دفتر تجاری ایران در قطر باید با سرعت ایجاد شود، خاطرنشان کرد: رفع موانع گمرکی و مجوزهای کسب و کار مطرح و قرار شد از طریق وزیر صمت در کشور ما و وزیر صنعت قطر که هر دو در جلسه حضور داشتند اقداماتی نسبت به رفع موانع تجاری و اقتصادی و سرمایه‌گذاری بین دو کشور سریعا انجام گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با اشاره به دیدارهای خود در حاشیه مجمع سران کشورهای صادرکننده گاز گفت: مسائل دوجانبه بین ما و همکاری‌هایی که می‌تواند در سطح منطقه و بین‌المللی صورت بگیرد مورد بحث قرار گرفت.

رییس جمهور با تاکید بر جایگاه مجمع سران کشورهای صادرکننده گاز  و مصوبات این مجمع اظهار داشت: در جهان موضوع انرژی و بحث گاز مساله محوری است که آنجا هم مورد توجه همه اعضای شرکت‌کننده قرار گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با ابراز امیدواری در مورد دیدارهای دو جانبه با سران کشورهای حاضر در مجمع کشورهای صادرکننده گاز، بر پیگیری بحث های صورت گرفته تاکید کرد.

رئیس جمهور در پایان تصریح کرد: باورم این است که گزارش‌های نوبه‌ای به مردم از کارهای انجام شده می‌تواند مردم عزیز را به نتایج این سفرها امیدوار کند.

 

همچنین ببینید

بوروکراسی اداری مهم‌ترین مانع پروژه‌های مسکن است

  استاندار آذربایجان شرقی، وجود بوروکراسی اداری در تامین و واگذاری زمین را مهم‌ترین مانع …