افق روشن سرمایه‌گذاری در آذربایجان‌شرقی

استاندار آذربایجان‌شرقی از آماده سازی بیش از ۵۰ هکتار مزرعه خورشیدی برای رفع نیاز صنایع و واحدهای تولیدی استان خبر داد و گفت: در پنج ماه اخیر بیش از ۴۵ واحد تولیدی راکد در استان با اشتغالزایی بیش از یک هزار و ۳۰۰ نفر به چرخه تولید بازگشته‌اند.

فارس- عابدین خرّم در همایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان آذربایجان‌شرقی، اظهار کرد: دولت سیزدهم کارش را در شرایطی شروع کرد که در بسیاری از شاخص‌ها وضعیت خوبی نداشتیم و اگر در سال‌های گذشته، سرمایه‌گذاران برای رفع مشکلات خود دنبال مسئولان می‌گشتند امروز ما مسئولان به دنبال سرمایه‌گذار، رفع مشکلات و معضلات تولید هستیم.

وی افزود: در چند ماه گذشته با ۲۶۰ سرمایه‌گذار نشست برگزار و نیازهای آنها را برای سرمایه‌گذاری بررسی کردیم.

خرّم با بیان اینکه در حوزه زیرساخت‌ها در ابعاد مختلف عقب هستیم،

گفت: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شبانه‌روزی برای جبران عقب‌ماندگی‌ها و بهبود زیرساخت‌ها تلاش می‌کند و امروز اقداماتی که دولت انجام می‌دهد به دور از تبلیغات رسانه‌ای است و اقدامات و حرکت‌های امروز بعد از حصول نتیجه بازتاب خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه صادرات استان در سال جاری ۳۲ درصد افزایش داشته و تا آخر سال به بالای ۴۰ درصد خواهد رسید، افزود: با بسترهای فراهم‌شده و همت و تلاش کارآفرینان دلسوز، شاهد حماسه تولید و صادرات در سال آینده خواهیم بود.

خرّم تاکید کرد: در حوزه صادرات باید جهش اتفاق بیفتد و در حوزه واردات هم باید صرفا نیازمندی‌های اساسی وارد شود‌.

استاندار آذربایجان‌شرقی خاطر نشان کرد: در پنج ماه اخیر شروع به کار دولت سیزدهم بیش از ۴۵ واحد تولیدی راکد در استان به چرخه تولید بازگشته و بیش از یک هزار و ۳۰۰ نفر نیز مشغول کار شده‌اند.

وی افزود: ما در حوزه دیپلماسی اقتصادی نیز با کشورهای همسایه و منطقه نشست‌ها و مصوبه‌های زیادی داشته‌ایم که امیدواریم این امر منجر به توسعه صادرات استان شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی از آماده سازی بیش از ۵۰ هکتار مزرعه خورشیدی برای رفع نیاز صنایع و واحدهای تولیدی استان خبر داد و گفت: یکی از ظرفیت‌های ارزشمند استان معدن است که مورد غفلت واقع شده است.

وی فضای انقباضی در سیستم بانکی را مانع بزرگی برای تولید دانست و گفت: در گذشته بانک‌ها به جای نقش کمک‌کننده و حمایت‌کننده، بنگاه‌داری می‌کردند که با اهتمام دولت مردمی این رویه در حال تغییر است.

 

همچنین ببینید

مبارزه قاطعانه با فساد در رأس امور باشد

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام، با تأکید بر ضرورت تمرکز …