زیرساخت‌ها متناسب با نیاز سرمایه‌گذاران باشد

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: وقتی به دنبال جذب سرمایه برای استان هستیم باید پیش‌نیازها و زیرساخت‌های آن از جمله تامین زمین، انرژی و دسترسی آسان به حمل‌ونقل مورد توجه قرار گیرد.

ایرنا- عابدین خرّم در جلسه ستاد سرمایه‌گذاری استان، اظهار داشت: اجماع و عزم مدیریت استان، اعتمادسازی برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است و تمام دستگاه‌های اجرایی استان باید همکاری لازم را در این راستا داشته باشند.

وی با بیان اینکه کمبود برق یکی از مشکلات اصلی توسعه صنعتی در استان است، افزود: براساس برآوردها یک هزار و ۵۰۰ مگاوات برق در استان برای توسعه صنعت، معدن، کشاورزی و خدمات نیاز است.

خرّم گفت: در حوزه آب اگر مشکل پایاب پنج سدی که به صورت ۱۰۰ درصد اجرا شده‌اند حل شود و چهار سد دیگر که حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند نیز تکمیل شوند، با کمبود مواجه نخواهیم بود.

استاندار آذربایجان‌شرقی درخصوص طرح‌های سرمایه‌گذاری شهرستان میانه شامل ایجاد مجتمع پتروشیمی و سه مجتمع فولادی، گفت: سوابق پرونده‌ها و پیشنهادهای سرمایه‌گذاران این طرح‌ها به دستگاه‌های مربوط ارسال و حداکثر ظرف یک ماه آینده، نظر کارشناسی دستگاه‌ها اعلام شود.

وی در خصوص طرح احداث نیروگاه خورشیدی توسط بخش خصوصی گفت: با توجه به نیاز مبرم استان به تامین برق ضروری است زمین مورد نیاز این شرکت حداکثر ظرف مدت یک ماه از سوی اداره کل منابع طبیعی و شهرک‌های صنعتی استان تأمین شود.

استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: سرمایه‌گذار نیز با عزم راسخ و بدون معطلی پای کار بیاید و مجوزهای لازم نیز باید در این مدت صادر شود.

در این جلسه طرح توسعه یک واحد صنعتی در شهرک سرمایه‌گذاری خارجی با حجم سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیون دلار و ایجاد اشتغال برای ۵۰۰ نفر تصویب و همچنین مشکلات پیش روی منطقه ویژه اقتصادی سراب بررسی شد.

همچنین ببینید

امروز پیکرهای مطهر ۵ شهید گمنام در آذربایجان شرقی تشییع و خاکسپاری می شوند

امروز(شنبه) راس ساعت ۱۰ صبح پیکر مطهر پنج شهید گمنام دوران دفاع مقدس از طریق …