برخورد با تخریب‌کنندگان محیط‌ زیست

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز خواستار برخورد با متخلفان و عاملین قطع درختان شد.

ایرنا- حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در آیین کاشت نهال به مناسبت روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی و آبخیزداری در مجموعه تفریحی گردشگری عون‌بن‌علی که اکبر فتحی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی، رحیم مهردادی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و جمعی از مدیران تبریز نیز حضور داشتند، ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت اباعبد،‌الحسین(ع) و گرامیداشت روز پاسدار اظهار کرد: امیدوارم همه ما در هر منطقه‌ای که زندگی می‌کنیم یک درخت بکاریم و با متخلفان و کسانی که درختان را قطع می‌کنند، برخورد کنیم.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه در اسلام به درختکاری خیلی سفارش شده است گفت: پیامبر(ص) می‌فرمایند هر مسلمانی بذری یا درختی بکارد و از میوه این بذر و درخت، یک انسان و پرنده‌ای استفاده کند، برایش صدقه حساب می‌شود.

وی تصریح کرد: همانطور که به کاشت درخت اهمیت می‌دهیم باید سازمان‌های ذیربط مانع قطع درختان بشوند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی یادآور شد: زندگی سالم در سایه محیط زیست سالم است و امیدوارم همه ما بتوانیم برای شادابی محیط زیست قدم‌های مثبتی برداریم.

وی از سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و شهرداری تبریز که به امر درختکاری اهمیت می‌دهند، قدردانی کرد.

از سوی دیگر استاندار آذربایجان‌شرقی همزمان با روز ملی درخت‌کاری و آغاز هفته منابع طبیعی با حضور رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان‌شرقی و مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، یک اصله نهال در محوطه استانداری غرس کرد.

عابدین خرّم پس از کاشت نهال، با اشاره به شعار امسال هفته منابع طبیعی، گفت: ایران قوی در گرو ایران سرسبز است و همه آحاد جامعه باید در قبال حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی احساس مسئولیت کنند.

استاندار آذربایجان‌شرقی افزود: حفظ زیستگاه‌های طبیعی و گونه‌های گیاهی و جلوگیری از تخریب محیط زیست و گسترش فضای سبز و درخت‌کاری وظیفه‌ای همگانی است.

خرّم تأکید کرد: به همه جوانان و مردم عزیزمان توصیه می‌کنیم که برای حفظ محیط زیست و منابع طبیعی که امانت آیندگان در دست ماست، تلاش کنند و مسئولان هم در این زمینه باید به وظایف قانونی خود عمل کنند.

همچنین ببینید

بوروکراسی اداری مهم‌ترین مانع پروژه‌های مسکن است

  استاندار آذربایجان شرقی، وجود بوروکراسی اداری در تامین و واگذاری زمین را مهم‌ترین مانع …