شورا به توافق رسید

اعضای شورای اسلامی تبریز «یعقوب هوشیار» را به عنوان پنجاه و هشتمین شهردار این کلانشهر انتخاب کردند.

ایرنا- اعضای شورای اسلامی تبریز در جلسه ای که برای انتخاب شهردار این کلانشهر تشکیل شده بود، از بین دو گزینه برای تصدی کرسی شهردار، یعقوب هوشیار را با هفت رای به عنوان شهردار انتخاب و معرفی کردند.

در این جلسه «سعید شریف زاده» نیز موفق به کسب شش رای از آرای اعضای شورای اسلامی این شهر شد و از نشستن بر کرسی شهرداری تبریز بازماند.

هوشیار متولد سال ۱۳۵۶ بوده و در سال ۱۳۸۸ در دوره ای که علیرضا نوین شهردار تبریز بود، وارد مجموعه شهرداری شد و در ابتدای کار، مدیریت شهرداری منطقه ۱۰ تبریز را بر عهده گرفت.

وی دارای مدرک دکترای عمران از دانشگاه تبریز و کارمند رسمی شهرداری است و عضویت در هیئت‌ مدیره سازمان نظام مهندسی استان و کارشناسان رسمی دادگستری، ریاست کمیسیون ژئوتکنیک آذربایجان‌شرقی، عضویت در هیئت مدیره هیئت موتورسواری و اتومبیل سواری استان، عضو هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب کشور (شهریور ماه ۱۳۹۶ )، عضویت در کارگروه عمران ستاد بازسازی عتبات عالیات و مدیریت عامل موسسه سردار قاسم سلیمانی ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور از سوابق وی بوده و هم اکنون شهردار منطقه ۱۹ تهران است.

پیش از این «مظفر سلیمانی» و «اکبر غفاری» نیز از گزینه‌ های نهایی برای تصدی کرسی شهرداری تبریز بودند که از حضور در این سمت انصراف داده بودند.

سردار شریف زاده، از فرماندهان دوران دفاع مقدس تبریز و عضو هیئت رئیسه فدراسیون کاراته، رئیس هیئت اسکی نیروهای مسلح ایران و رئیس هیئت مدیره موسسه فرهنگی ورزشی و رفاهی پیام، پیش از این معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی وزارت صنعت، معدن و تجارت بود و آخرین مسئولیت او نیز مدیرعاملی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران در دوره‌ی مدیریت قالیباف بود.

همچنین ببینید

جشنواره ملی فیلم اقوام مشعل اتحاد ملت ما است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با تاکید بر معرفی پتانسیل …