چهره مقبره الشعرا تبریز تغییر می کند

شهردار تبریز از تغییر چهره مجموعه‌ فرهنگی مقبره‌الشعرا تا سه ماه آینده خبر داد.

ایسنا- یعقوب هوشیار در نشست مشترک با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در مقبره‌الشعرا تبریز اظهار امیدواری کرد تا طی یک زمان‌بندی مشخص با انسجام مدیریتی طرح مقبره‌الشعرا به سطحی قابل قبول دست یابد.

وی افزود: امیدواریم با تدابیری که اندیشیده شده است تا سه ماه آینده چهره‌ی مقبره‌الشعرا تغییر یابد.

شهردار تبریز تاکید کرد: باید آسیبی که در طول سالیان سال در رابطه با اجرای طرح مقبره‌الشعرا به افکار عمومی وارد شده است، با ایجاد تغییرات اساسی در این طرح و به سرانجام رساندن بخشی از پروژه برطرف شود.

وی گفت: با توجه به مقصد گردشگری بودن این مجموعه تاریخی فرهنگی، امیدواریم در یک زمان‌بندی مشخص این مجموعه را برای حضور گردشگران و بهره‌مندی مردم آذربایجان در حد قابل قبولی بازسازی کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی نیز در این مراسم گفت: با مقبرهالشعرا تبریز به عنوان مجموعه یادمانی ارزشمند برخورد شود.

سیدقاسم ناظمی با اشاره به جایگاه برجسته مقبره الشعرا در تاریخ ایران، اظهار کرد: مجموعه‌ مقبره‌الشعرا افتخار تبریز و آذربایجان است و می‌بایست مثل حافظیه، طوس و نیشابور مدیریت شود و آن را تا حد یک پارک محله‌ای پایین نیاوریم.

وی افزود: موضوع مقبره‌الشعرا در طی دوره‌های مختلف به شدت پیچیده شده است و باید هیئت امنای نهادهای مرتبط برای ارائه‌ راهکارهای لازم و طرح‌های راهبردی تشکیل شود.

ناظمی تاکید کرد: نباید با طرح عظیم مقبره‌الشعرا سلیقه‌ای برخورد شود بلکه با تصمیم هیئت امنا و فازبندی براساس منابع موجود بازسازی این مجموعه فخیم آغاز شود.

وی بیان کرد: باید متناسب با فضا و براساس معماری طراحی شده طرح مقبره‌الشعرا اجرا شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مسئله اول مقبره‌الشعرا بودجه نیست بلکه تدبیر اساسی و نتیجه‌بخش است.

وی افزود: امیدواریم با توجه به سابقه معرفی مقبره‌الشعرا به ریاست محترم جمهوری در آخرین سفر وی، در سفری که در روزهای آتی به آذربایجان‌شرقی خواهند داشت، مقبره‌الشعرا در سطح ملی مورد توجه قرار گیرد.

ناظمی همچنین از پیگیری طرح مقبره‌الشعرا از نهادهای بالادستی توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در طی یک سال گذشته خبر داد و گفت: امیدواریم اولین مقصد گردشگری داخلی و خارجی در استان به بهترین نحو بازسازی و از وضعیت موجود رها شود.

همچنین ببینید

صبح امروز زمین‌لرزه شدیدی غرب ترکیه را لرزاند

  منابع خبری بامداد امروز (چهارشنبه) گزارش دادند، زلزله‌ای به بزرگی ۱/۶ دهم در مقیاس …