افزایش نانوایی‌های یارانه‌ای‌پز در تبریز

فرماندار کلانشهر تبریز گفت: به منظور کاستن از طول صف نانوایی‌های سهمیه‌ای، ۴۰ نانوایی آزادپز به جمع یارانه‌ای پزهای این شهر اضافه شد.
ایرنا- علی جعفری آذر در بازدید میدانی از نانوایی های شهر تبریز با بیان اینکه هیچ کمبودی از بابت آرد و نان نداریم و هیچ افزایش قیمتی هم در نرخ نان اعمال نشده است، خاطرنشان کرد: وجود صف های طولانی به خاطر تغییر قیمت گندم و تجدید نظر در برخی سهمیه نانوایی ها بوده که منجر به کمبود عرضه شده است.
فرماندار تبریز با بیان اینکه طی سه روز اخیر از مجموع ۸۰ نانوایی آزاد پز، ۴۰ نانوایی آرد یارانه ای دریافت کردند، افزود: سهمیه آرد ۵۰ نانوایی را نیز افزایش دادیم و با بررسی های به عمل آمده هر جا نیاز باشد آرد یارانه ای می دهیم.
وی با بیان اینکه مردم نگران کمبود آرد و نان نباشند و با صبر و حوصله به اندازه مصرف شان نان خریداری کنند، گفت: مردم در صورت هرگونه تخلف در نانوایی ها مراتب را به سامانه ۵۰۰۰۴۴۲۲ گزارش کنند.
در روزهای اخیر به دنبال اجرای طرح مردمی سازی یارانه ها و متاثر از جو روانی ناشی از نگرانی افزایش احتمالی قیمت و کمبود نان، صف های طولانی در مقابل نانوایی ها به وجود آمده بود که با تدبیر مسئولان، نانوایی های نوع اول و نوع دوم که هر دو از آردهای یارانه دار برخوردار هستند، تامین شدند تا عرضه آرد و پخت نان در تبریز به تدریج به روال عادی باز گردد.

همچنین ببینید

نوار مرزی آذربایجان شرقی به مرز اقتصادی تبدیل می شود

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ظرفیت‌های بی‌بدیل مرز ۲۴۱ کیلومتری استان با کشورهای همسایه، …