۷۶۶۶ تن برنج و شکر در بازارهای آذربایجان شرقی توزیع شد

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی از توزیع هفت هزار و ۶۶۶ تن برنج و شکر به قیمت مصوب در بازارهای آذربایجان‌شرقی با هدف حفظ آرامش بازار و ثبات قیمت‌ها خبر داد.

ایرنا- اکبر فتحی با بیان اینکه با توجه به سیاست‌های دولت مبنی بر توزیع کالاهای اساسی در بازار، سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی طی یکسالی که از دولت مردمی می گذرد به وفور کالا شامل برنج، شکر ، قند ، روغن و غیره در بازار توزیع کرده است، ادامه داد: برای آرامش در بازار و دسترسی شهروندان به کالای اساسی هفته گذشته مجوز چهار هزار و ۷۹۱ تن برنج شامل سه هزار تن برنج تایلندی (رده ب ۵۰ کیلویی) با قیمت مصرف کننده هر کیلوگرم ۱۱۵ هزار ریال، یک‌هزار و ۷۹۱ تن برنج هندی (دانه بلند ۱۱۲۱) با قیمت مصرف کننده هر کیلو ۱۸۵ هزار ریال و دو هزار و ۸۷۵ تن شکر خانوار با قیمت مصرف کننده هر کیلوگرم ۲۰۵ هزار ریال توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران به استان آذربایجان‌شرقی تخصیص یافت و هم اکنون این کالاها در حال ارسال به کلیه شهرستان‌ها می باشد.

وی به وضعیت موجودی کالاها اشاره کرد و افزود: موجودی کالاهای اساسی استان در وضعیت خوبی قرار داشته و هر زمان که بازار نیاز داشته باشد بر اساس برش‌های استانی اعلام شده از مرکز برنج و شکر به وفور در بازار توزیع خواهد شد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به توزیع کالا در بازار و بر اساس بررسی های به عمل آمده در بحث برنج و شکر هیچ‌گونه کمبودی در استان وجود ندارد.

فتحی با بیان اینکه مباشرین توزیع برنج و شکر با اولویت فروشگاه های زنجیره ای، اتحادیه ها، تعاونی‌های مصرف و تعاون روستایی می باشد ادامه داد: مباشرین توزیع ترجیحاً فروشگاه های زنجیره ای دارای صندوق مکانیزه و فروشگاه های معتبر و دارای اهلیت و دارای صندوق مکانیزه می باشند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان تاکید کرد: شکر خانوار باید در بسته های سه کیلویی به قیمت ۶۱۵ هزار ریال به مصرف کننده نهایی عرضه شود.

همچنین ببینید

شهادت ثقه الاسلام نشانه حضور روحانیت شیعه  علیه سلطه بیگانه بود

  شهادت ثقه‌الاسلام نشانۀ بارز از حضور علما و روحانیت شیعه در مراحل مختلف مبارزه …