سفر رئیس جمهور نقطه عطفی برای آذربایجان شرقی خواهد بود

استاندار آذربایجان شرقی اظهار کرد: سفر رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت، قطعاً نقطه عطفی برای استان خواهد بود و دستاوردهای مهمی در مسیر توسعه و پیشرفت استان خواهد داشت.

ایرنا- عابدین خرّم در نشست فرمانداران و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان، با اشاره به سفر قریب‌الوقوع رئیس جمهور به استان، از فرمانداران و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی خواست تا برنامه‌ریزی‌های لازم برای استفاده هرچه بهتر از فرصت این سفر برای حل مشکلات مهم و پیشبرد پروژه‌های اساسی استان را انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: پروژه‌های شاخص و اساسی استان در سه جلسه با حضور معاونان رئیس جمهور و وزرا به‌صورت تخصصی و کارشناسی بررسی و برای تخصیص اعتبار ویژه تصویب شده‌اند که در جریان سفر از سوی رئیس جمهور اعلام خواهد شد.

خرّم با بیان اینکه همزمان با حضور رئیس جمهور در استان، وزرا و نمایندگان ایشان نیز در شهرستان‌ها حضور خواهند یافت، گفت: فرمانداران و مدیران کل با احصای مهم‌ترین مسائل شهرستان‌ها و پروژه‌های مهم و اساسی، برای استفاده حداکثری از حضور نمایندگان دولت برنامه‌ریزی کنند.

وی همچنین از برپایی میز خدمت در دستگاه‌های اجرایی استان و شهرستان‌ها همزمان با سفر رئیس جمهور خبر داد و گفت: در این میزهای خدمت، معاونان وزرا و مدیران کل به صورت حضوری و تلفنی به مسائل و مشکلات مردم رسیدگی خواهند کرد.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با قدردانی از دست‌اندرکاران طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها بویژه دستگاه‌های متولی تأمین و توزیع کالاهای اساسی، نهادهای نظارتی و رسانه‌های جمعی و همچنین همکاری شرکت‌های تولید و توزیع مایحتاج عمومی در اجرای این طرح، گفت: قابل پیش‌بینی بود که اگر موانع اجرای این طرح رفع شود و به سلامت از این مرحله عبور کنیم دستاوردهای بزرگی به دنبال خواهد داشت که این‌گونه هم شد.

وی اظهار داشت: قطعاً اجرای این طرح، فواید زیادی در آینده خواهد داشت و موجب جهت‌دهی ارزی مناسب، توزیع عادلانه یارانه‌ها، افزایش رقابت‌پذیری و بهره‌وری در عرصه تولید، ایجاد نظم و انضباط در روند واردات، افزایش قدرت خرید مردم با اختصاص کمک‌هزینه نقدی و صیانت از کالاهای اساسی خواهد شد.

خرّم گفت: خوشبختانه نظارت خوبی در روند اجرای طرح صورت گرفت؛ هرچند هنوز هم مشکلاتی هست که پیش‌بینی‌های لازم درخصوص آنها انجام شده و با استمرار نظارت‌ها این مشکلات هم قابل حل خواهد بود.

تعدادی از فرمانداران و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی هم در این نشست به بیان دیدگاه‌های خود درخصوص برنامه‌ریزی برای سفر استانی رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت به استان پرداختند.

همچنین ببینید

نوار مرزی آذربایجان شرقی به مرز اقتصادی تبدیل می شود

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ظرفیت‌های بی‌بدیل مرز ۲۴۱ کیلومتری استان با کشورهای همسایه، …