معرفی ظرفیت های تبریز ؛ رسالتی همگانی

شهردار تبریز معرفی دقیق و بدون اغراق ظرفیت‌های این شهر را رسالتی همگانی معرفی کرد.

شهریارنیوز- یعقوب هوشیار در دیدار با جمعی از هنرمندان فعال در فضای مجازی گفت: برای بنده مایه برکت است که دغدغه‌های هنرمندان را شنیدم. برای خود وظیفه می‌دانم به عنوان خادم مردم در شهرداری، پاسخگوی مطالبات این قشر نیز باشم.

وی ادامه داد: تبریز تاریخ بلند و بالایی دارد و ما با هر عنوانی که داریم، باید برای معرفی این شهر تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه در ماه اخیر با چهار سفیر خارجی مذاکراتی انجام شده، اعلام کرد: ما اکنون خانه ستارخان را در دست تملک داریم که معتقدم با همراهی خود اهالی، می‌توان مجموعه‌ای فاخر احداث کرد.

شهردار تبریز بیان کرد: تولید آسفالت اکنون پنج و نیم برابر افزایش یافته و روزانه ۱۱۰۰ تن آسفالت تولید می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ما به عنوان شهرداری که به لحاظ بودجه‌ای کاملاً مجرد از حاکمیت هستیم، سه رکن اساسی داریم.

هوشیار ادامه داد: اولین رکن ما شهر است که باید به صورت دقیق و بدون اغراق معرفی شود. اگر ظرفیت‌هایمان به درستی معرفی شود، مشکلات اقتصادی و فرهنگی هم برطرف خواهد شد.

وی با بیان اینکه دومین رکن، شهروند است، تأکید کرد: ارزش‌گذاری برای شهروند بسیار مهم است. در کشورهای توسعه‌یافته شهروندان خودشان پای کار هستند و شهر را اداره می‌کنند.

هوشیار افزود: در این دوره از مدیریت شهری رسانه‌های شهرداری از جمله وب‌سایت و صفحات مجازی پایگاه خبری شهریار و همچنین برنامه‌های رادیویی استودیوشهر و برنامه تلویزیونی تبریزیم نیز انتقادات و مطالبات شهروندان از مجموعه شهرداری را منعکس کرده و همچنین پاسخ و واکنش مسئولان درباره این انتقادات را انتشار می‌دهند.

 

وی تاکید کرد: چنین رویکردی در راستای شهروندمحوری مدیریت شهری و همراه کردن شهروندان در اداره شهر اتخاذ شده است.

شهردار تبریز افزود: سومین رکن، شهرداری است که درگیر مسائل فراوانی است. پروژه‌های عمرانی همچون تقاطع‌های غیرهمسطح، مقبره‌الشعرا و دیگر پروژه‌ها که خوشبختانه توانستیم با نصب روزشمار زمان اتمام و تکمیل آن‌ها را با شهروندان در میان بگذاریم.

وی با بیان اینکه علاقه‌مندیم مطالبه‌گران مدیریت شهری نخبگان و هنرمندان باشند، گفت: امروز باید نخبگان و هنرمندان در مطالبی که منتشر می‌کنند دقت کنند چراکه به نوعی هدایت‌گر افکار عمومی به حساب می‌آیند.

یعقوب هوشیار یادآور شد: ورود به مسائل اجتماعی و فرهنگی ضروری است و گاهی بیشتر از مسائل عمرانی اهمیت دارد. در حوزه هنرمندان و پیگیری مشکلات آن‌ها و دیگر حوزه‌ها به صورت جدی ورود کرده‌ایم و امیدواریم نتایج مطلوبی حاصل شود.

 

همچنین ببینید

امروز پیکرهای مطهر ۵ شهید گمنام در آذربایجان شرقی تشییع و خاکسپاری می شوند

امروز(شنبه) راس ساعت ۱۰ صبح پیکر مطهر پنج شهید گمنام دوران دفاع مقدس از طریق …