ملت ایران از پیشرفت دست برنخواهد داشت

رییس جمهور به اغتشاشات اخیر در کشور اشاره و تاکید کرد: بگذارید دشمنان با این کینه ها بمیرند و باید به آنان گفت با همین غیظ جان بدهید، چون ملت ایران از پیشرفت دست برنخواهد داشت.

ایرنا- حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در دیدار با اقشار مختلف مردم در سالن آزادی سنندج گفت: دشمنان می خواهند قطار پیشرفت کشور را از حرکت بازدارند و این به اراده شما مدیران و مردم بستگی دارد و هیچوقت نباید بنیاد حرکت پیشرفت کند شود.

وی با بیان اینکه پیشرفت ما در حوزه علم و فناوری دشمن را غضبناک کرده است، افزود: دانشگاهیان و دانشمندان ما نه تنها در منطقه بلکه در جهان حرف اول را می زنند و این مهم، دشمن را غضبناک و خشمگین کرده است.

رییس جمهور ضمن اشاره به پیشرفت های هسته ای، صنایع دفاعی و علمی کشورمان و خشمگین شدن دشمن از این پیشرفت ها، یادآور شد: ارتباط ما با کشورهای دنیا و صادرات در حوزه نفتی و غیرنفتی و سهم مان در تجارت منطقه نیز باعث عصبانیت دشمن شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین رییسی بر ضرورت تلاش دانشگاهیان برای توسعه علم و فناوری بیش از گذشته تاکید کرد و گفت: مدیران و فعالان عرصه علم و دانش، باید تلاش کنند در زمینه دانش بنیان و تولید و اشتغال بیش از گذشته پیشرفت کنیم.

رییس جمهور با بیان اینکه طرح های در دست اجرا برای توسعه کردستان باید سریعتر به سامان برسد، گفت: یکی از خواسته های مردم این استان، بهره برداری از طرح راه آهن تهران – همدان – سنندج است که با جدیت دنبال می شود.

وی در با بیان اینکه توفیقی حاصل شد در میان مردم با صفا، صمیمی، خونگرم، مجاهد و مقاوم استان کردستان و سنندج باشم، اظهار داشت: افتتاح پروژه راه آهن همدان – سنندج، رفت و آمد را تسهیل می کند و تلاش می کنیم سریعتر به نتیجه برسد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی با اشاره به بازدید چند ماه پیش خود از فرودگاه سقز اظهار داشت: کارهای عقب مانده این فرودگاه در حال انجام است، ضمن اینکه تاکید کرده ام تا اتمام این پروژه ها، پروژه جدیدی تعریف یا کلنگ زنی نشود.

رییس جمهور همچنین با اشاره به بهره برداری از طرح آبرسانی به سنندج گفت: با بهره برداری از این طرح که با همت وزارت و وزیر پرکار نیرو، استاندار کردستان، نماینده ولی فقیه در استان، پیگیری نمایندگان مجلس، پیمانکاران و قرارگاه خاتم الانبیا و دلسوزان به نتیجه رسید انتظار هشت ساله مردم عزیز به پایان رسید و از این جهت خرسندیم که مردم سنندج می توانند از آب گوارا بهره مند شوند.

رییس جمهور ضمن تقدیر از استاندار کردستان و مسوولان استان به واسطه افزایش اشتغال و کاهش بیکاری در استان، اضافه کرد: با این فتنه ها، جوانان و مردم باید در حوزه تولید و فناوری تلاش شان را افزایش دهند، چرا که همین کارها و پیشرفت ها دشمن را خشمگین می کند و ما می توانیم در کردستان با استفاده از همه ظرفیت ها بیکاری نداشته باشیم.

وی با بیان اینکه کردستان از لحاظ کشاورزی، دامداری و تولید ظرفیت های بسیار بالایی دارد، از مدیران خواست از نیروی انسانی کارآمد بومی در استان برای مدیریت استفاده کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رییسی ادامه داد: دختران و پسران دانشگاهی، بدانند بعد از تحصیل در همین استان یا سایر نقاط کشور، زمینه اشتغال و خدمت برای آنان وجود دارد و بستگی به تلاش مضاعف آنان دارد.

رییس جمهور تاکید کرد: متن کار ما خدمت رسانی مخلصانه به مردم است مانند کاری که امروز بسیجیان و نیروهای خدمت گزار در جای جای کشور برای خدمت به مردم انجام می دهند. مدیران نباید گرفتار حاشیه ها شوند،خدمت گزاری و گره گشایی از کار مردم هدف اصلی ما است، در این دولت، متن را هرگز از یاد نخواهیم برد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رییسی گفت: وظیفه من خدمت گزاری به مردم است و به عنوان خدمتگزار مسائل را دنبال می کنم، مسائلی که خواسته مردم است و تاخیر آن مردم را به سختی می اندازد باید سریع به اتمام برسد.

وی بر لزوم اتمام طرح ها در سریعترین زمان در کردستان تاکید کرد و افزود: تلاش استاندار و نمایندگان مجلس و مسوولان استان مضاعف شود تا طرح های نیمه تمام به ثمر برسد.

رییس جمهور همچنین ضمن گرامیداشت یاد شهدا به ویژه شهدای امنیت، اضافه کرد: خدا را به واسطه مجاهدت ها و پایمردی مردم سنندج شاکریم و امیدواریم روز به روز مسیر پیشرفت این خطه طی شود و دشمنان ناامیدتر شوند.

بهره‌برداری از سامانه انتقال آب سد آزاد به تصفیه خانه سنندج، دیدار با مردم و نشست با روحانیون و نخبگان استان، مهمترین برنامه های سفر یک روزه رییس جمهور به استان کردستان است.

همچنین ببینید

نوار مرزی آذربایجان شرقی به مرز اقتصادی تبدیل می شود

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ظرفیت‌های بی‌بدیل مرز ۲۴۱ کیلومتری استان با کشورهای همسایه، …