کالاهای ضروری با قیمت مناسب به دست مردم خواهد رسید

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: جلسات غیرعلنی در خصوص ارز، ناترازی انرژی، کالا برگ الکترونیک برگزار شد که کالاهای ضروری به راحتی و با قیمت مناسب به دست مردم برسد.

تسنیم- حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدرضا میرتاج‌الدینی اضافه کرد: شرط ما در بازگشت به برجام این بود که تحریم‌ها به طور کامل برداشته، سرمایه‌گذاری در داخل تضمین و پرونده انرژی هسته‌ای نیز بسته شود اما زمانی که مذاکرات به این مرحله رسید در جلسات گفته بودند اگر طرف‌های ایرانی پیشنهاد ما را نپذیرند ما گزینه دیگری را ارائه می‌دهیم که آن هم اغتشاشات بود. آنها قصد داشتند با اغتشاشات کشور را تضعیف کنند تا ما پیشنهادات آنها را بپذیریم اما در این اغتشاشات نیز ملت ایران مقابله داشتند و پیروز شدند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود: کشور ایران از همان نخست دانش هسته‌ای را صلح آمیز شروع کرد اما الان به راحتی غنی سازی ۶۰ درصد در کشور انجام می‌شود و بالاتر از آن هم هر درصدی بخواهیم می‌توانیم انجام دهیم و به عبارتی الان به نقطه بازدارندگی در برابر مخالفان و دشمنان رسیده‌ایم.

حجت‌الاسلام والمسلمین میرتاج‌الدینی تصریح کرد: ماشین‌سازی، صنعت مادر در کشور است و بسیاری از خطوط تولید در این صنایع ساخته می‌شود و در عرصه‌های مختلف صنعتی در این تهدیدها به خودکفایی رسیده‌ایم، مشکلات اقتصادی زیادی وجود دارد، تورم و گرانی نیز وجود دارد اما دغدغه اصلی دولت و مجلس نیز رفع این مشکل است، در هفته گذشته جلسات غیرعلنی در خصوص ارز، ناترازی انرژی، کالا برگ الکترونیک برگزار شد که کالاهای ضروری به راحتی و با قیمت مناسب به دست مردم برسد.

وی ادامه کرد: دراین شرایط سخت اقتصادی و حتی در دوره اغتشاشات در حوزه‌های صنعتی و اقتصادی هفت دستاورد بزرگ داشتیم که یکی از آن ساخت بزرگترین تلسکوپ در کشور بود و این یعنی چرخ صنت در کشور متوقف نشده است، در این ایام دولت خدمتگزار آب را به خوزستان رساند و بزرگترین سد سنندج که ۳۰ درصد آن انجام شده بود افتتاح گردید و به زودی آب به دریاچه ارومیه خواهد رسید.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در دولت سیزدهم ۱۷۰ میلیارد دلار تفاهمنامه با کشورهای مختلف امضا شد که اگر ۵۰ الی ۶۰ درصد آن تحقق پیدا کند مشکل اشتغال از بین می‌رود و چرخ اقتصاد در کشور می‌چرخد اما دشمن با جنگ اقتصادی تلاش دارد تا اجازه ندهد این نوع تفاهنامه‌ها به نتیجه برسد هرچند وحدت و اجتماع مردم  در صحنه‌های مختلف وجود داشته است، اگر نتوانسته‌ایم مشکلات اقتصادی را به طور کامل در جامعه حل کنیم اما حمایت از معیشت مردم جزو بدنامه‌های اصلی مجلس و دولت است و تحت هدایت و رهبری مقام معظم انقلاب این مسیر را ادامه می‌دهیم.

 

 

همچنین ببینید

نوار مرزی آذربایجان شرقی به مرز اقتصادی تبدیل می شود

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ظرفیت‌های بی‌بدیل مرز ۲۴۱ کیلومتری استان با کشورهای همسایه، …