تلاش مضاعف برای گره‌گشایی از زندگی مردم

رئیس جمهور با بیان اینکه خدمت‌رسانی سریع و به موقع به مردم موجب افزایش امید و ثبات قدم مردم در دفاع از انقلاب و کشور خواهد شد خطاب به مسئولان تاکید کرد: امروز وظیفه من و شما تلاش مضاعف برای گره‌گشایی از زندگی مردم با پیگیری و حل مسائل و مشکلات کشور است.

پایگاه اطلاع رسانی دولت- حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای اداری شهرستان پاکدشت گفت: شهرستان پاکدشت ویژگی‌های مهمی از جمله نزدیکی به پایتخت، قرار گرفتن در مسیر زائران امام رضا(ع) و همچنین از ظرفیت‌های بسیار خوبی از جمله مراکز علمی، دانشگاهی و حوزوی برخوردار است که توجه ویژه مسئولان موجب رشد و توسعه هرچه بیشتر این منطقه خواهد شد.

رئیس جمهور با بیان اینکه بنای دولت تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام اولویت‌دار در کشور است، افزود: پروژه کمربندی پاکدشت و همچنین خط لوله پساب بهداشتی که بهره‌برداری از آن مساحت زیادی از اراضی کشاورزی منطقه را زیر کشت پایدار خواهد برد با شتاب بیشتری پیگیری خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با بیان اینکه بخش گل و گیاه شهرستان پاکدشت به نحوی پیشرفت داشته که امروز برخی آن را پایتخت گل و گیاه کشور می‌دانند، تصریح کرد: متاسفانه هنوز این ظرفیت بسیار ارزشمند نه تنها به مردم استان‌های دیگر که هنوز به مردم تهران هم به خوبی معرفی نشده است. قطعا در صورت شناساندن بخش گل و گیاه شهرستان پاکدشت، این منطقه به یکی از قطب‌های مهم گردشگری تبدیل خواهد شد.

رئیس جمهور افزود: اقتصاد گردشگری برای مردم این منطقه هم اشتغال و هم درآمدزایی به همراه خواهد داشت.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی به موضوع متروی پاکدشت اشاره کرد و گفت: با توجه به نزدیکی این شهرستان به تهران، پروژه‌ مترو یکی از ضرورت‌هاست اما دستگاه‌های مسئول نباید برای احداث آن منتظر بودجه بماند، شرکت‌های مهم و فعال منطقه با مشارکت هم برای احداث این پروژه گام بردارند و دولت هم به سهم خود در این زمینه مشارکت خواهد کرد.

رئیس جمهور با اشاره به نیاز شهرستان پاکدشت به استادیوم ورزشی گفت: لازم است برای جوانان این منطقه کار ویژه‌ای انجام شود و احداث استادیوم ورزشی از جمله اقداماتی است که در جهت نشاط و تفریح جوانان پاکدشتی موثر خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی همچنین، معطلی ۱۷ ساله احداث شهرک امیرالمومنین(ع) این شهرستان به دلیل مشکلات اداری را تأسف‌آور خواند و گفت: امروز بوروکراسی اداری به یکی از موانع جدی پیشرفت کشور تبدیل شده  که باید هرچه سریع‌تر مرتفع شود. مسئولان این شهرستان طی مدت یکماهه تعیین شده برای رفع مشکل و واگذاری زمین‌های این شهرک به مردم اقدام کنند.

رئیس جمهور با بیان اینکه مهم‌ترین مولفه قدرت ما مردم همیشه در صحنه هستند، تصریح کرد: امروز دشمن در تلاش است که مردم را مأیوس و ناامید کند در چنین شرایطی نیاز است تمام تلاش ما در جهت امیدآفرینی برای مردم با اقدام و عمل به موقع باشد.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با بیان اینکه سیاست بی‌ثبات‌سازی و ناامنی کشور همانند سیاست تحریم به لطف خدا و با حضور و همراهی مردم به شکست انجامید، تصریح کرد: این همراهی و ایستادگی مردم برای ما مسئولان مسئولیت‌آور است که برای برطرف‌سازی مشکلات پیش روی آنها مجدانه تلاش کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه خدمت‌رسانی سریع و به موقع به مردم موجب افزایش امید و ثبات قدم آنها در دفاع از انقلاب و کشور خواهد شد خطاب به مسئولان تاکید کرد: امروز وظیفه ما تلاش مضاعف برای گره‌گشایی از زندگی مردم با پیگیری و حل مسائل و مشکلات کشور است.

 

همچنین ببینید

نوار مرزی آذربایجان شرقی به مرز اقتصادی تبدیل می شود

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ظرفیت‌های بی‌بدیل مرز ۲۴۱ کیلومتری استان با کشورهای همسایه، …