نقش رهبری در مقابله با فتنه باید تبیین شود

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: اقشار مختلف جامعه به ویژه دانشگاهیان، حوزویان، اهالی فرهنگ و جوانان حزب الهی باید نقش رهبری در مدیریت مقابله با فتنه، هدایت ملت، بصیرت بخشی و گفتمان سازی را در جامعه تبیین کنند.

ایرنا- حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم، در خطبه های نماز جمعه تبریز با تاکید بر اینکه آنچه فتنه ۸۸ را خاموش کرد، مدیریت عالمانه رهبر معظم انقلاب بود، افزود: اساتید، طلاب، دانشجویان و اهالی فرهنگ و جوانان حزب الهی باید نقش کانون های خارجی فتنه و در راس آن آمریکا و رژیم صهیونیستی و عوامل منطقه ای آنان را در پیگیری آرزوی ناکام براندازی نظام جمهوری اسلامی به مردم تشریح کنند.

وی اظهار داشت: باید چهار دهه ایستادگی، مقاومت ملت ایران و نقش مردم در رویایی با فتنه ها که در سایه پیوند ناگسستنی امت و امامین انقلاب اسلامی در زمان امام راحل و رهبری مقام معظم انقلاب به وجود آمده است را تبیین و تشریح کرد.

امام جمعه تبریز گفت: این دهه همچنین فرصتی برای تبیین نقش و جایگاه علمدار شهید مقاومت سردار قاسم سلیمانی در شکل‌گیری جبهه مقاومت، دفع فتنه‌های بزرگ منطقه و واکاوی انگیزه تروریسم دولتی آمریکا در ترور این شهید و همرزم آن بوده و باید آن ها را به مردم اطلاع داد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم، ادامه داد: در فتنه‌های اخیر، آمریکا با برپایی اغتشاشات جدید دارای اهدافی است که شامل فشار حداکثری، جلوگیری از افول آمریکا، عدم تحقق ایران قوی، تضعیف جبهه مقاومت، فرسایشی شدن روند مذاکرات، تجزیه ایران و از بین بردن ارزش‌های دینی است.

وی یادآوری کرد: رسالت ما در مواجهه با فتنه‌ها در بیان ائمه اطهار(ع) و در چهار مورد گنجانده شده که شامل پناه بردن به درگاه الهی، آگاهی، دانایی و بصیرت برای در امان ماندن از آتش فتنه‌ها، تقوا و نجات از فتنه‌ها و استقرار ذیل ولایت اولیای الهی است.

امام جمعه تبریز با اشاره به سالروز گرامیداشت یوم الله ۹ دی به عنوان نماد عزت، استقلال و بصیرت مردمی، گفت: ما باید این ایام الله را زنده نگه داریم و مردم تبریز یک روز زودتر از ۹ دی، بصیرت خود را نشان دادند و این کار ستودنی است.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم، افزود: در این دهه بصیرت، همچنین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، سالروز حمله شجاعانه موشکی سپاه به پایگاه آمریکایی عین الاسد، سالگرد قیام مردم قم در ۱۹ دی سال ۱۳۵۶ است و برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب این ایام الله را باید گرامی داشت چراکه دهه بصیرت و میثاق با ولایت است.

وی با تبریک میلاد حضرت مسیح به هموطنان مسیحی و ساکن در استان، اظهار داشت: در دنیا کشوری همانند ایران وجود ندارد که اقلیت‌های مذهبی در کنار مسلمانان به صورت مسالمت‌آمیز زندگی کنند و امید است مردم در دنیا در هر دین و مذهبی بتوانند در کنار مردم این کشورها به صورت مسالمت آمیز به زندگی خود ادامه دهند.

خطیب نماز جمعه تبریز با قدردانی از مردم آذربایجان برای شرکت در مراسم تشییع شهدای گمنام و اعلام وفاداری خود به انقلاب و آرمان های شهدا، گفت: برخلاف تلاش‌هایی که در چند ماه اخیر، جریان برانداز و نظام سلطه با هدف ارائه تصویری خشن از جامعه به کار گرفتند، روز سه شنبه در سراسر کشور و تبریز صحنه نمایش دلدادگی مردم به فرهنگ ایثار و مقاومت به نمایش گذاشته شد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم، ادامه داد: تشییع پیکر شهدا نشان داد برای درک واقعیت نباید گوش به صدای رسانه‌هایی داد که با پمپاژ روزانه صدها خبر غیرواقعی سعی در بازنمایی تصویری دارند که فرسنگ‌ها دورتر از چیزی است که در ایران عینیت دارد.

وی با اشاره به وجود مشکلات اقتصادی در داخل کشور، یادآوری کرد: شناخت درست و دقیق این مشکلات و اولویت‌بندی در رسیدگی به آن ها از مهمترین اقدامات دولت ها بوده و در اولویت‌ شناسی و برنامه‌ریزی برای انجام اقدامات مناسب و متناسب با مجموع مسایل یک‌ کلید مفقوده وجود دارد و آن ارتباط با افکار عمومی و صحبت با آن هاست.

امام جمعه تبریز گفت: افکار عمومی شاهد است که این روزها بازار ارز به سرعت تغییر نرخ می‌دهد ولی تاکنون استدلال قانع کننده ای از سوی مسوولان اقتصادی و دولتی در این خصوص شنیده نشده و دولت باید با مردم حرف بزند و شرایط بازار و نرخ ارز را به شرایط ثبات برساند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم، افزود: باید به مردم اطمینان دهند که صاحب ایده و برنامه هستند چراکه مردم همواره نشان داده اند که حامی، هوادار، مومن به انقلاب و طرفدار دولت خدمتگزار و قوای سه گانه هستند بنابراین باید برای رفع مشکلات مردم با تمام وجود تلاش کنند.

همچنین ببینید

نوار مرزی آذربایجان شرقی به مرز اقتصادی تبدیل می شود

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ظرفیت‌های بی‌بدیل مرز ۲۴۱ کیلومتری استان با کشورهای همسایه، …