ضرورت حذف مقررات دست و پا گیر ادارات

هفتمین همایش خیران سلامت آذربایجان‌شرقی با حضور دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور و مسئولان محلی در تبریز برگزار شد.

وقت نیوز- در آیین افتتاحیه این همایش دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور گفت:  این مجمع در طول فعالیت خود به میزان ۱۲ هزار میلیارد تومان در حوزه های خانه های بهداشت، بیمارستان و مرکز بهداشت مشارکت داشته است.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی نیز از دولتمردان خواست زمینه ساز فعالیت بیشتر خیران سلامت باشند.

حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم افزود: در بعضی مواقع بروکراسی‌های اداری، خیران را تا مرز پشیمانی و دلسردی پیش می برد که اینها باید از بین روند.

امام جمعه تبریز با اینکه شمار تخت های بیمارستانی کم است اما نباید از بحث‌های آموزش نیروی انسانی، پیشگیری و پژوهش در حوزه سلامت غافل بمانیم تاکید کرد: بهترین راه ارتقاء سلامت توجه به پیشگیری، تغذیه سالم و ورزش همگانی است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: خدمت به مردم در دیدگاه اسلام و قرآن جایگاه بسیار ارزشمند و شایسته ای دارد و به عنوان یکی از برترین عبادت ها به حساب می آید و یاری رساندن به دیگران برای آسایش آنها، امری بسیار نیکوست.

حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم ادامه داد: در شرایط آشوب زده دنیای امروز معیشت و سلامت جز اولویت‌های اصلی بشریت به شمار می آید.

حسینعلی شهریاری در همایش خیران سلامت آذربایجان‌شرقی افزود: عدالت در سلامت باید مورد توجه به قرار بگیرد و امکانات و تجهیزات در کشور به طور عادلانه توزیع شوند.

استاندار آذربایجان‌شرقی نیز در این همایش گفت:  خیران آذربایجان‌شرقی همچون ستارگان درخشانی هستند که برای کمک به جان انسانها مالشان را در خدمت جامعه بشری قرار می دهند.

عابدین رضوی خرم با بیان اینکه در سفر رئیس جمهور به استان در حوزه سلامت چهار هزار میلیارد تومان اعتبار دیده شده است، ادامه داد: امیدواریم مجمع خیرین سلامت با سبقه مردمی که دارد همچنان تقویت شود و توسعه یابد.

همچنین ببینید

نوار مرزی آذربایجان شرقی به مرز اقتصادی تبدیل می شود

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ظرفیت‌های بی‌بدیل مرز ۲۴۱ کیلومتری استان با کشورهای همسایه، …