امنیت آذربایجان شرقی؛ فرصتی برای سرمایه گذاری

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه پیشرفت اقتصادی استان رشد محسوسی داشته است، گفت: امنیت بالای سرمایه گذاری و اقتصادی در استان موجب افزایش میزان سرمایه گذاری بخش خصوصی نسبت به گذشته شده است.

پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان شرقی- عابدین خرّم در شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولت، اظهار داشت: یکی از راهکارهای رشد اقتصادی استان حضور بخش خصوصی در عرصه های مختلف تولیدی با حمایت و پشتیبانی بخش دولتی است.

وی ادامه داد: حمایت های دولت از طریق ارائه تسهیلات بانکی، صدور به موقع مجوزها و رفع موانع تولید بوده و اتاق بارزگانی به عنوان مرکز حل مسائل و مشکلات احتمالی مربوط به بخش خصوصی در استان فعالیت می‌کند.

خرّم با اشاره به اینکه اختیارات بانک های استان در ارایه تسهیلات بالاتر، محدود است، گفت: تسهیلات بالاتر ازسقف تعهدات استانی را می توان به صورت موردی از تهران پیگیری و درخواست کرد.

وی با اشاره به  مصوبات سفر رییس جمهور در رابطه با ارایه تسهیلات برای پروژه هایی که ۷۰درصد و بالاتر پیشرفت داشته اند، اظهار داشت: این مصوبات در تمام بخش ها به مدیران عامل بانک های مربوطه ابلاغ، مبلغ آن مشخص و واریز شده است.

استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: جزو استان هایی هستیم که بالاترین عدد و رقم نسبت به طرح های ناقص در سفر رئیس جمهور مصوب گرفتیم البته برخی از طرح های این استان دچار عارضه های خاص بود که رفع مسائل آن کمی دشوار بود اما انجام خواهیم داد.

وی گفت: گفتمان، ادبیات و نگرش مثبت می تواند ظرفیت های بخش خصوصی در استان را فعال تر کرده و دستگاه های مختلف را هماهنگ تر کند تا توسعه سرمایه گذاری و اقتصادی بیشتر و متناسب با ظرفیت های استان انجام شود.  خرّم تاکید کرد: بخش خصوصی آذربایجان شرقی در عرصه های مختلف درخشان ظاهر شده است که جای تقدیر و تکریم دارد، . وی افزود: رونق تولید، اشتغال و رشد اقتصادی با امکاناتی که در بخش خصوصی استان وجود دارد مورد تاکید و حمایت است و این سیاست از ابتدا جزو راهکارهای رشد اقتصادی قرار گرفته است.

استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: بخش خصوصی استان سرمایه خود را به میدان آورده که به این موضوع کاملا واقف هستیم و حمایت دولت، بخش قضایی و مسوولان نظارتی استان نیز در راستای حمایت از بخش خصوصی، رونق تولید و اشتغال است.

رییس اتاق بازرگانی تبریز نیز در این نشست گفت: میزان سرمایه گذاری بخش خصوصی در یکسال اخیر شگفت انگیز است و سرمایه گذاری در شرایط سخت بین المللی نه تنها رها نشده بلکه در استان شدت یافته است.

یونس ژائله اظهار کرد: بر این اساس نقش تیم اقتصادی استان و شخص استاندار آذربایجان شرقی در برنامه ریزی منسجم و تسهیل شرایط کم نظیر است که نتایج سرمایه گذاری های فعلی در بخش خصوصی در سال های بعدی مشاهده خواهد شد.

وی ادامه داد: آغاز سرمایه گذاری ۲ هزار میلیارد تومانی در تبریز مرهون عملکرد خوب تیم اقتصادی آذربایجان شرقی است.

رییس اتاق بازرگانی تبریز همچنین خواستار رفع برخی مشکلات بانکی در ارایه تسهیلات مالی به بخش خصوصی در آذربایجان شرقی شد.

همچنین ببینید

نوار مرزی آذربایجان شرقی به مرز اقتصادی تبدیل می شود

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ظرفیت‌های بی‌بدیل مرز ۲۴۱ کیلومتری استان با کشورهای همسایه، …