آغاز جشن های فرهنگی و هنری دهه مبارکه فجر در تبریز

همزمان با یکصد و پنجمین نشست شورای فرهنگ عمومی از چهار پوستر جشنواره‌های فرهنگی و هنری فجر در تبریز رونمایی شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی- در یکصد و پنجمین نشست شورای فرهنگ عمومی استان با حضور نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز، سردار عابدین خرم استاندار آذربایجان‌شرقی و مدیران ادارات و نهادهای عضو شورای فرهنگ عمومی از چهار پوستر جشنواره‌های فرهنگی و هنری فجر در تبریز رونمایی شد.

در این آیین از پوستر بخش استانی چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر که از دوازدهم تا بیست و دوم بهمن ماه جاری برگزار خواهد شد رونمایی شد. همچنین از پوستر بخش استانی پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر که نمایشگاه آن از هفتم تا بیست و یکم بهمن ماه جاری در نگارخانه استاد یاسمی خانه فرهنگ تبریز برپا خواهد بود و آیین اختتامیه نیز نوزدهم بهمن ماه برگزار خواهد شد رونمایی شد.

پوستر جشنواره شعر و موسیقی فجر که در هجدهم بهمن ماه جاری برگزار خواهد و همچنین پوستر دومین جشنواره موسیقی فجر آذربایجان شرقی که از بیست و هشتم بهمن تا سوم اسفندماه برگزار خواهد شد نیز در این نشست رونمایی شد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره با حادثه حمله مسلحانه یک فرد به سفارت جمهوری آذربایجان ‌در تهران، تاکید کرد: شفافیت مسئولان کشوری و همچنین صدا و سیما در انعکاس خبر سفارت جمهوری آذربایجان موجب خنثی شدن توطئه‌ دشمنان شد.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم ضمن محکوم دانستن این حمله اظهار داشت: در حادثه حمله به سفارت جمهوری آذربایجان که در آن یک فرد مسلح به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران حمله کرد و یک دیپلمات آذربایجان را کشت تا آتش یک اختلاف خانوادگی دامان دو کشور را بگیرد اما شفافیت مسئولان کشوری و همچنین صدا و سیما در انعکاس خبر سفارت جمهوری آذربایجان موجب خنثی شدن توطئه‌ِ دشمنان شد.

وی افزود: در شرایط فعلی که در خارج از کشور عده‌ای به دنبال بر هم زدن مناسبات سیاست خارجی تهران با سایر کشورها هستند باید کمی با دقت به این موضوع توجه و رسیدگی کرد و مسئولان در پیگیری این قضیه اهتمام جدی داشته باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم با تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی، بر برگزاری مردمی‌تر این آیین‌ها و همچنین اهتمام ادارات و نهادها در تبیین دستاوردهای بیش از چهار دهه انقلاب اسلامی ایران تاکید کرد.

از سوی دیگر استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در استان برای بزرگداشت ایام‌الله دهه فجر، گفت: دشمنان امروز رهبری و مردم را به‌عنوان دو رکن انقلاب نشانه رفته‌اند و بر این اساس آیین‌های گرامی‌داشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید متفاوت از سال‌های گذشته برگزار شود.

عابدین خرّم اظهار داشت: دشمنی دشمنان هر روز شدیدتر و متراکم‌تر می‌شود و آنان رهبری و مردم را به عنوان دو رکن انقلاب نشانه رفته‌اند تا کشور را از مسیر حرکت خود منحرف کنند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی رستاخیزی علیه جبهه کفر و استکبار بود، افزود: باید تلاش کنیم تا برنامه های دهه فجر رنگ‌وبوی مردمی بیشتری داشته باشد و در این برنامه‌ها دستاوردهای انقلاب برای مردم تبیین شود.

خرّم تصریح کرد: باید از فرمایش‌های امام و رهبری و مستندات تاریخی برای تبیین و تشریح دستاوردهای انقلاب بویژه برای نسل جوان و نوجوان استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: شورای فرهنگ عمومی به عنوان قرارگاه فرهنگی استان در حوزه‌های مختلف فرهنگی از جمله برنامه‌های دهه فجر باید اعلام نظر کند.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به حادثه ناگوار حمله به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران، گفت: رییس جمهوری صریحاً به وزرای کشور و امور خارجه دستور پیگیری موضوع را داده است و سفیر آذربایجان نیز صبح امروز از پیگیری‌های مقامات کشورمان تشکر کرد.

خرّم گفت: نباید اجازه داد که دشمنان دو کشور مسلمان و برادر ایران و آذربایجان از این قبیل اتفاقات سوءاستفاده کنند و باید تلاش کنیم تا به توصیه‌ها و دستورهای رهبر انقلاب و رییس‌جمهور درباره کشورهای همسایه عمل کنیم.

وی همچنین اقدام تاسف‌بار اهانت به قرآن کریم در کشور سوئد را محکوم کرد و با بیان اینکه این اقدام ضددینی، چهره نژادپرستانه و ضددین مدعیان آزادی را نشان داد، افزود: غربی‌ها با این اقدام، شأن همه آمال و ارزش های آزادی ادعایی خودشان را زیر سوال بردند و امیدواریم مدعیان آزادی در غرب از خیزش بزرگ ملت های مسلمان در دفاع از قرآن درس عبرت بگیرند.

زهرا کوهی، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی نیز در این جلسه از برگزاری کنگره شهدای زن استان و همچنین معرفی بانوان الگو با همراهی همه نهادها خبر داد و گفت: تشکیل باشگاه روایت‌گری بانوان سلوی طرحی کشوری است که امیدواریم در آذربایجان شرقی نیز در قالب هم افزایی نهادهای مسئول محقق شود.

همچنین ببینید

نوار مرزی آذربایجان شرقی به مرز اقتصادی تبدیل می شود

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ظرفیت‌های بی‌بدیل مرز ۲۴۱ کیلومتری استان با کشورهای همسایه، …