تبریز، ترمینال ارتباطی شمالغرب کشور 

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ضرورت توسعه شبکه‌های ارتباطی و مخابراتی، خواستار همکاری وزارت ارتباطات و شرکت مخابرات برای افزایش پوشش شبکه فیبر نوری و حل مشکلات چندین ساله این حوزه در استان شد.

پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان شرقی- عابدین خرّم در دیدار معاون زیرساخت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با بیان اینکه در حوزه مخابرات و زیرساخت‌های ارتباطی با مشکلات جدی در استان مواجهیم، گفت: متاسفانه این مشکلات طی سالیان گذشته حل نشده و در این حوزه دچار عقب‌ماندگی هستیم.

وی، عدم دسترسی به شبکه‌های ارتباطی در برخی مناطق استان بویژه نقاط مرزی را از جمله این مشکلات عنوان کرد و گفت: در حال حاضر در همه بخش‌های استان شاهد حرکت و جهش هستیم و بخش ارتباطات هم باید متناسب با این حرکت فعال شود.

خرّم اظهار داشت: ۱۷۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی در استان در حال انجام است و باید زیرساخت لازم برای این سرمایه‌گذاری را فراهم کنیم که رئیس جمهور در این زمینه دستورهای لازم را به وزرای مرتبط صادر کرده است.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با بیان اینکه تبریز ترمینال ارتباطی در شمال‌غرب کشور است، افزود: تبریز می‌تواند یکی از مراکز داده کشور باشد و در این زمینه آماده هرگونه همکاری با وزارت ارتباطات هستیم.

معاون زیرساخت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم ایجاد چهار مرکز داده با مشارکت بخش خصوصی در سطح کشور را ازجمله برنامه‌های این وزارتخانه در راستای توزیع محتوا و ارتقای زیرساخت‌های ارتباطی اعلام کرد.

امیر محمدزاده لاجوردی با اشاره به سیاست‌های دولت سیزدهم در حوزه ارتباطات بویژه توسعه شبکه ارتباطات ثابت و فیبر نوری، گفت: وزارت ارتباطات در این زمینه نقش تسهیل‌گری و راهبری دارد و همه دستگاه‌ها باید همکاری کنند.

وی همچنین با اشاره به نقش و جایگاه تبریز در شمال‌غرب کشور، گفت: به صورت جدی پیگیر حل مشکلات این استان در حوزه مخابرات و زیرساخت‌های ارتباطی هستیم.

 

همچنین ببینید

نوار مرزی آذربایجان شرقی به مرز اقتصادی تبدیل می شود

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ظرفیت‌های بی‌بدیل مرز ۲۴۱ کیلومتری استان با کشورهای همسایه، …