فعالیت صنایع دانش‌بنیان تسهیل شود

 

استاندار آذربایجان شرقی از مدیران دستگاه‌های اجرایی و نظارتی و بانک‌های استان خواست شرایط فعالیت صنایع دانش‌بنیان را در استان تسهیل و با نگاه ویژه مسائل و مشکلات آنها را حل‌وفصل کنند.

ایرنا- عابدین خرّم در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، اظهار داشت: خوشبختانه برخی از تولیدکنندگان ما به سمت تولید دانش‌بنیان رفته‌اند که فرصت مغتنمی برای اشتغال و ارتقای کیفیت تولید است و باید از این واحدها حمایت شود.

وی با اشاره به اینکه اکثر این واحدها توان مالی اندکی دارند و باید با ارائه تسهیلات مناسب از آنها حمایت کنیم، افزود: از بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی انتظار دارم که با نگاه ویژه، شرایط را برای ادامه فعالیت این واحدها تسهیل کنند.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین از اهتمام اعضای کارگروه تسهیل به رفع موانع تولیدکنندگان قدردانی کرد و گفت: هرچه موضوعات در جلسات کارشناسی، با دقت بیشتر بررسی شود تصمیمات به واقعیت نزدیک‌تر خواهد بود.

وی خواستار حضور شخص مدیران دستگاه‌های عضو کارگروه تسهیل در جلسات شد و گفت: برای اینکه خروجی مناسبی از جلسات داشته باشیم و تصمیمات عملیاتی شود خود مدیران باید در جلسات حضور یابند.

خرّم همچنین از اعضای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان خواست تا درخصوص پرونده‌های مربوط به ایجاد واحدهای جدید تولیدی، به موضوعاتی مانند بهره‌وری در مصرف انرژی، رقابت‌پذیری، تکنولوژی و ماشین‌آلات مورد استفاده و محل احداث واحد توجه ویژه‌ای داشته باشند.

در این جلسه مسائل و مشکلات بانکی و مالیاتی چند واحد صنعتی و تولیدی بزرگ استان بررسی و تصمیمات لازم برای حل این مشکلات اتخاذ شد.

همچنین ببینید

نوار مرزی آذربایجان شرقی به مرز اقتصادی تبدیل می شود

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ظرفیت‌های بی‌بدیل مرز ۲۴۱ کیلومتری استان با کشورهای همسایه، …