صبح امروز زمین‌لرزه شدیدی غرب ترکیه را لرزاند

 

منابع خبری بامداد امروز (چهارشنبه) گزارش دادند، زلزله‌ای به بزرگی ۱/۶ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) غرب ترکیه را لرزاند.

ایرنا- مرکز لرزه نگاری آمریکا اعلام کرد که زلزله‌ای به بزرگ ۱/۶ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر)، در عمق ۱۰ کیلومتری زمین، در ساعت ۴ و ۸ دقیقه بامداد امروز (چهارشنبه) به وقت محلی در منطقه «گول یاقا» واقع در استان دوزجه در نزدیکی استانبول به وقوع پیوست.

آفاد اعلام کرد: آفاد این زمین لرزه در بسیاری از شهرها از جمله استانبول، آنکارا و ازمیر احساس شد. ۳۵ نفر بر اثر وحشت در دوزچه و استان های اطراف زخمی شدند که حال یک نفر وخیم است. پس از این زمین لرزه بیش از ۷۰ پس لرزه نیز ثبت شده است.

همچنین گزارش هایی مبنی بر قطع برق در منطقه زلزله زده و پریدن برخی از ساکنان از بالکن ساختمان‌ها برای نجات جان خود منتشر شده است.

گفتنی است، عملیات امداد و نجات در مناطق زلزله زده در جریان است و احتمال افزایش تلفات وجود دارد.

همچنین بر اثر این زمین لرزه تعدادی از ساختمان های دولتی و ادارات تخریب شده و مدارس نیز برای جلوگیری از آسیب های احتمالی تعطیل شده اند.

گزارش‌هایی مبنی بر قطع برق در منطقه زلزله زده و پریدن برخی از ساکنان از بالکن ساختمان‌ها برای نجات جان خود منتشر شده است.

سال گذشته زلزله‌ای به قدرت ۷/۶ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) استان الازیغ ترکیه را لرزانده بود که ۴۱ کشته و بیش از یک هزار و ۶۰۰ زخمی برجای گذاشت.

در سال ۱۹۹۹، حداقل ۱۷هزار نفر در یک زلزله قدرتمند در شمال غرب ترکیه جان خود را از دست دادند.

 

همچنین ببینید

نوار مرزی آذربایجان شرقی به مرز اقتصادی تبدیل می شود

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ظرفیت‌های بی‌بدیل مرز ۲۴۱ کیلومتری استان با کشورهای همسایه، …