مرگ بر آمریکا، سکه رایج دانشگاه‌هاست

 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با اشاره به تلاش ارتش رسانه ای آمریکا برای مصادره ۱۶ آذر، گفت: با هوشیاری دانشجویان خط استکبارستیزی همچنان در دانشگاه های ایران ادامه دارد و گفتمان «مرگ بر آمریکا» سکه رایج دانشگاه های ماست.

ایرنا- حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم، در خطبه های نماز جمعه تبریز افزود: ارتش رسانه ای آمریکا و منطقه می خواستند از مناسبت تاریخی ۱۶ آذر با روایتگری جعلی از روزی که با مختصات ضداستبدادی و آمریکایی شناخته می شود، علیه آزادترین نظام منطقه و ضدآمریکایی ترین دولت در جهان (جمهوری اسلامی ایران) بهره برداری کنند.

وی با اشاره به نامگذاری ۱۶ آذر به مناسبت شهادت سه دانشجو توسط رژیم پهلوی، اظهار داشت: دشمنان باور داشتند که می توانند با هیاهوی رسانه ای و اقدام میدانی، ۱۶ آذر را مصادره کنند اما این اقدام چنان مضحک بود که با هوشیاری دانشجویان، مفتضح و رسوا شد.

خطیب نماز جمعه تبریز با قدردانی از هوشیاری و بصیرت دانشجویان ایران اسلامی به ویژه دانشجویان تبریز برای خنثی کردن این توطئه دشمنان، گفت: از همه دانشجویان که با هوشیاری خود به وظیفه دینی و ملی عمل کردند، تشکر می کنم.

حجت الاسلام آل هاشم، همچنین با اشاره به اینکه این هفته دشمن فراخوان اعتصاب و تحصن کرده بود، ادامه داد: مردم به ویژه اصناف و بازاریان آرزوی دشمن را به کابوس تبدیل کردند و برخلاف کشور ما، اعتصابات در اروپا آغاز شده و هر روز شاهد شکل گیری زنجیره ای از اعتصابات صنفی در اروپا و کشورهای فرانسه و انگلیس هستیم.

وی با بیان اینکه کمتر از یک ماه تا پایان سال جاری میلادی و شروع سال ۲۰۲۳ باقی مانده است، یادآوری کرد: جنگ اوکراین همچنان ادامه دارد و تبعات اقتصادی آن نیز وضعیت بسیار دشواری را برای اتحادیه اروپا و حوزه یورو ایجاد کرده است.

امام جمعه تبریز گفت: در اروپا روزی نیست که رسانه ها خبر از اعتصاب و اعتراض ندهند اما آنچه نادیده گرفته می شود، استاندارد دوگانه غربی ها برای مقابله با اعتراض ها و آشوب هاست چنانچه غرب تعریفی که از اعتراض ها ارایه می دهد نه یک تعریف فنی و کارشناسی بلکه تعریفی منفعت گرایانه است.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم، افزود: برخورد آن ها با مقوله آشوب ها دوگانه و گزینشی است و آن ها معتقد هستند که آشوب خوب و بد وجود دارد و آشوب خوب همسو با منافع غربی هاست ولی اگر اعتراض در کشورهای خودشان و علیه منافع دولت های خودشان باشد، بد است.

وی با اشاره به اظهارات روسای کشورهای اروپایی در چند روز اخیر در خصوص ضرورت برخورد سخت با اعتراضات صنفی خودشان، اظهار داشت: این اظهارات با رفتار آن ها در مقابل آشوب های ایران نشان می دهد که یک استاندارد دوگانه را در این زمینه در پیش گرفته اند که باید تبیین شود.

خطیب نماز جمعه تبریز همچنین با اشاره به روز جهانی خاک، گفت: خاک یکی از منابع طبیعی و مهمترین زیربنای تمدن هر کشوری بوده و مسیر پیشرفت از خاک فراهم می شود برای تشکیل یک سانتی متر خاک حدود ۱۰۰ سال یا حتی هزار سال زمان لازم است.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم، با تاکید بر حفاظت از خاک حاصلخیز از سوی سازمان جهادکشاورزی، ادامه داد: از سالیان گذشته استفاده بی رویه و نامناسب از منابع خاک و آب موجب از بین رفتن خاک حاصلخیز در دنیا و ایران شده و زندگی میلیاردها نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم وابسته به خاک است.

وی با اشاره به فوت استاد «اسفندیار قره باغی»، یادآوری کرد: جامعه هنری و هنردوست ایران، صدای ماندگار انقلاب و بزرگمردی از تبار فرهنگ و هنر را برای همیشه از دست دادند و این استاد موسیقی و آواز را نسل های دیروز و امروز با آواز و سرودهایی که مضون جنگ و انقلاب دارد می شناسند.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه آواز و آهنگ حماسی « آمریکا آمریکا مرگ به نیرنگ تو» این استاد در جان همه آزادیخواهان و استکبارستیزان وطن پرست نشست و ماندگار شد، گفت: «قره باغی» نامی بزرگ و جریان ساز در عرصه هنر انقلاب است که با طنین پرشکوه خود بر وادی موسیقی ایران و دفاع مقدس و مهمترین و عظیم ترین رویدادهای تاریخ کشور نقشی بی بدیل داشت.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم، با اشاره به سوابق کاری و مسوولیت های استاد قره باغی، افزود: این چهره شاخص موسیقی کشور خوانندگان و موسیقی دانان بسیاری را تربیت و تقدیم جامعه موسیقی ایران کرده است.

وی اظهار داشت: نام این استاد در کنار نام بزرگان موسیقی برای همیشه بر تارک سپیده فرهنگ پربار موسیقایی این سرزمین خواهد درخشید.

نمازگزاران تبریزی پس از اقامه نماز جمعه پیکر اسفندیار قره باغی را تشییع کردند.

 

همچنین ببینید

نوار مرزی آذربایجان شرقی به مرز اقتصادی تبدیل می شود

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ظرفیت‌های بی‌بدیل مرز ۲۴۱ کیلومتری استان با کشورهای همسایه، …