اهتمام جدی دولت به توسعه آذربایجان‌شرقی

 

استاندار آذربایجان شرقی و اعضای مجمع نمایندگان استان با معاون اول رئیس جمهور دیدار و در خصوص مهم‌ترین پروژه‌های در حال اجرای استان گفت‌وگو کردند.

پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان شرقی- محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور در این دیدار استان آذربایجان شرقی را از استان‌های پر اهمیت کشور برشمرد و گفت: این استان از جایگاه والایی در میان مردم و مسئولین کشور برخوردار است و برای همه آحاد جامعه قابل احترام است.

وی با اشاره به مطالبه نمایندگان مردم آذربایجان شرقی مبنی بر احیای دریاچه ارومیه، تصریح کرد: دولت سیزدهم نسبت به احیای این دریاچه اهتمام جدی دارد و در تلاش است تا برنامه‌ها و طرح‌های مرتبط با آن را عملیاتی کرده و طرح‌های نیمه تمام مرتبط را تکمیل و اجرایی کند.

مخبر همچنین با اشاره به برنامه های دولت برای توسعه راه آهن در کشور افزود: دولت برنامه ریزی دقیقی برای توسعه خطوط ریلی کشور از جمله در استان آذربایجان شرقی دارد که در صورت فراهم شدن مقدمات لازم، شاهد تحول در این بخش خواهیم بود.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر توجه ویژه به نیازهای مردم و تکمیل پروژه های نیمه کاره و در دست اقدام، پیگیری و اجرای مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهور را ضروری برشمرد و از استاندار آذربایجان‌شرقی خواست تا وضعیت پیشرفت طرح‌های مصوب را گزارش دهد.

در این جلسه استاندار آذربایجان شرقی نیز گزارشی از وضعیت استان ارائه کرد و گفت: تلاش دولت سیزدهم از ابتدا این بوده که براساس سند آمایش سرزمین توسعه استان دنبال شود.

نمایندگان مردم استان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی نیز هر کدام در سخنانی ضمن طرح مسائل و مشکلات کلان استان، گزارشی از کاستی‌ها و موانع پیش روی حوزه های انتخابیه خود ارائه کردند و به بیان پیشنهاداتی برای رفع مشکلات موجود و توسعه استان پرداختند.

اجرای مصوبات سفر استانی رئیس جمهور، احیای دریاچه ارومیه، تامین آب شرب مناسب شهرستان‌ها و روستاهای دارای تنش آبی، ساماندهی فاضلاب، توسعه خطوط ریلی و تامین اعتبار مورد نیاز اجرای طرح‌های نیمه تمام از جمله درخواست‌ها و مطالبات نمایندگان در این جلسه بود.

استاندار آذربایجان‌شرقی همچنین به همراه جمعی از اعضای مجمع نمایندگان استان با وزیر کشور دیدار و موضوعات مهم استانی را پیگیری کردند.

 

 

همچنین ببینید

نوار مرزی آذربایجان شرقی به مرز اقتصادی تبدیل می شود

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ظرفیت‌های بی‌بدیل مرز ۲۴۱ کیلومتری استان با کشورهای همسایه، …