مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌شرقی دو برابر شدند

دوره آموزشی بین المللی «پوشش همگانی سلامت»، موسوم به (UHC) در مرکز کشوری آموزش مدیریت سلامت در تبریز آغاز شد.

ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در آیین آغاز به کار این پویش اظهار کرد: تاکنون حدود ۳۰ هزار فرد مبتلا به کرونا در آذربایجان‌شرقی شناسایی شده و چهار و نیم درصد مبتلایان فوت کرده اند.

محمدحسین صومی با اشاره به دو برابر شدن تعداد مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌شرقی گفت: اگر چه تعداد فوتی های استان تنها چهار نفر بود، اما بستری ها به ۲۰۰ نفر رسیده است و هم اکنون ۷۸۰ نفر در بیمارستان های استان بستری هستند.

وی رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی را علت افزایش شمار مبتلایان به کرونا و انتشار این ویروس در استان عنوان و ابراز امیدواری کرد این روند ادامه پیدا نکند.

لازم به ذکر است، دوره آموزشی بین المللی پوشش همگانی سلامت با هدف توانمندسازی مدیران حوزه سلامت در پاندمی کوید۱۹ به مدت ۱۰روز در مرکز ملی آموزش مدیریت سلامت تبریز برگزار می شود.

این دوره به منظور تقویت نظام سلامت در پاندمی کووید ۱۹ و با هدف توانمندسازی مدیران عالی حوزه سلامت در مقابله با کرونا برگزار می شود.

در این دوره ۳۴ نفر از اساتید خارجی و شش نفر از اساتید داخلی به صورت مجازی مطالب آموزشی خود را ارایه می کنند و بیش از ۷۰ نفر از مدیران فعال در حوزه بهداشت و درمان کشور در این برنامه آموزشی شرکت دارند.

همچنین ببینید

منافع لغو تحریم‌ها ملموس باشد

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دل بستن به رفع صوری یا ناقص تحریم‌ها، مانع …