رتبه سوم آذربایجان‌شرقی از نظر شیوع کرونا !

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، گفت: بیش از یک‌هزار نفر بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری، ۲۳۰ نفر در بخش‌های ویژه و ۱۱۰ نفر زیر دستگاه ونتیلاتور هستند.
فارس- محمدحسین صومی با بیان اینکه از ۲۱ شهرستان استان ما ۱۲ شهرستان قرمز و ۹ شهرستان دیگر نارنجی است، اظهار داشت: شهرستان‌های تبریز، آذرشهر، اهر، بناب، جلفا، سراب، عجب‌شیر، مراغه، ملکان، میانه، هشترود، هریس قرمز و بقیه نیز نارنجی می‌باشند و براساس ارزیابی وضعیت تمامی شهرستان‌های استان قرمز است.
وی با بیان اینکه اجرای پروتکل‌های بهداشتی صرفا برای اصلاح روند امور الزامی است، افزود: عدم همراهی، عدم مراعات نکات بهداشتی و پروتکل‌های بهداشتی توان گسترش ویروس را افزایش داده و برای اولین بار آذربایجان‌شرقی سومین استان کشور از نظر میزان انتشار ویروس کروناست.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز یادآور شد: بیش از یک‌هزار نفر در بیمارستان‌های استان بستری، ۲۳۰ نفر در بخش‌های ویژه و ۱۱۰ نفر زیر دستگاه ونتیلاتور هستند.
وی از فوت ۳۷ نفر بر اثر ابتلا به کرونا در طول دو روز خبر داد و افزود: این واقعه را به خانواده‌های جان باختگان تسلیت می‌گویم، این مرگ و میرها به خاطر عدم رعایت اصولی بهداشتی اتفاق می‌افتد.
صومی تاکید کرد: جز در مواردی که لازم است، نباید در جاهای پرتردد و تجمعات حضور پیدا کنیم و امیدواریم با توجه به تصمیمات ستاد کرونای استان، محدودیت‌ها از اول مهرماه اعمال و مردم نیز همراهی کنند تا در دو هفته آینده شاهد بهتر شدن وضعیت بیماری در استان باشیم.

همچنین ببینید

منافع لغو تحریم‌ها ملموس باشد

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دل بستن به رفع صوری یا ناقص تحریم‌ها، مانع …