وقف ابزار عدالت اجتماعی است

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که وقف یک ابزار مناسب برای تحقق عدالت اجتماعی بوده و بر این اساس مسئله بسیار مهمی است، گفت: تحقق عدالت اجتماعی یکی از برکات عظیم سنت و فرهنگ متعالی وقف است.
ایسنا- حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در دیدار مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان با وی به مناسبت هفته وقف، اظهار کرد: رفع فقر، از بین بردن فاصله طبقاتی و همچنین جلوگیری از تمرکز ثروت و قدرت بین یک سری افراد از دیگر برکات وقف است.
وی تاکید کرد: واقف صرفا اهل مواسات، ایثار و بخشش نیست، بلکه کسی است که مسئولیت فرهنگ‌سازی در جامعه را برعهده داشته و به دیگران هم یاد می‌دهد که باید به مسائل اجتماعی ورود کرد.
امام جمعه تبریز با بیان این‌که پیش از پیروزی انقلاب اسلامی بسیاری از موقوفات مورد تعرض واقع شده و نابود شد، افزود: احیای موقوفات یکی از برکات انقلاب است و جا دارد از مسئولان وقت در دوران انقلاب هم قدردانی کنیم که بعد از پیروزی انقلاب، در این رابطه زحمات بسیاری کشیدند.
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی با تاکید بر این‌که وقف هویت اجتماعی داشته و یک نهاد کلان اجتماعی است، گفت: وقف در تمام شئون جامعه از فرهنگ گرفته تا سیاست و اقتصاد، اثرگذار است.
وی با اشاره به وقف‌های ثبت شده در حوزه فناوری نانو، تاکید کرد: امروز لازم است که واقفان و خیراندیشان در رابطه با دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه، رفع معضل بیکاری، راه‌اندازی کارگاه و… نیز پیشقدم شوند.

همچنین ببینید

پشتیبانی از تولید باید ملموس باشد

رئیس‌جمهور گفت: رفع موانع و پشتیبانی از تولید نیازمند اقدامات عینی و عملی است و …